istanbul da nereye taşınabilinir tavsiyeler lütfen

Zumrut_Mert soruyor: 9

Nurti arkadaşlar Istanbulda oturyom fakat taşınmayı düşünyorusa da bi türli karar veremedik eşimle bi kac kere Halkalı sitelere bakdık fakat bi türli begenemedik balkonu kücük,antenle klima dakmak yasakmış bilmam ne bilmam ne yanı.Bahcelievleri ve Eyyupi düşünyorus ama neresi daha iyidir tavsiye edecek mahalle ve ya başga:tavsiyelernizi yazarsanız cok minnettar kalacağım. :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Zumrut_Mert

öncelikle cevabın icin cok tşk.ederim cnm bunu bilmek bnm icin cok önemli ayrı bi dünya derken biraz kelimelerle anlatırmısın cnm zahmet olmazsa sana tşk.ler


egis

Site arıyorsanız Bahçelievler'de Ömür civarında siteler var. İstanbul evleri, Koza evleri var. Çok yeni değildir ama düzenli, yeşillikli, parkları olan..  kiminin güvenliği vs. de var. Emlak konut sitesi var o civarda güvenlikli kapalı bir site. Bir de yeni olarak Ağaoğlu var, oraya bakabilirsiniz. Tabi fiyatı daha yüksektir. Eyüp daha bitişik nizam apartmanların olduğu bir yer ya da ben sadece o bölümünü biliyorum, ama Bahçelievler'in bahsettiğim bölgeleri ve Çalışlar civarı geniş bahçeli apartmanlardan oluşur. Sokaklar sakindir.


Zumrut_Mert

egis cok tşk.ederim cnm bu hafta bizde bahcelievler bakmayı düşünyorus aslında bu yazdıkların yerleri degerlendireris. :)


damla24

Halkalı da dünya kadar site var. hangilerine baktınız? bizde ev aldık oradan bu günlerde taşınacağız. En çok oğlum için seviniyorum, çevresi çok güzel, herşey elinin altında. Şak diye bakırköydesin, hemen tem e bağlanıyorsun. köprüye 15 dk. da gidiyorsun vs. vs.  üstelik halkalı thema park projesi var. sanırım 5 sene sonra tamamlanacak. dolayısıyla daire fiyatları büyük ölçüde artacak. alabiliyorsanız halkalıdan alın derim. sevgiler..tiara

hayattan ne beklediğinize göre değişir. bazısı işine yakın olsun ister, bazısı çok park, yeşillik olsun ister, bazısı avm'ye yakın olayım der, kimi site sever, kimi mahalle ister..


Zumrut_Mert

evet halkalın güvenlik acısından parkından bahcesinden havasından al herşeyile iyidir tabi orası öncelikle eşimin iş yerine uzak olyo hem yollarda da baya trafik oldugu icin zor olacagnı da düşünyorus,
damla ev aldık derken satın mı kiramı ? her neyse hayırlı olsun derim bende orayı bebegim icin düşünyordum sadece,hengi sitede olacaksınız siz?
dün bi eve bakdık Defne sitesinde 650tl istediler fakat balkonu kapatılmış incecik camla yanı pemapen yasakmışda şimdi oraya klima da takamıyon balkon olmadıgı icin hem ince camda sogukda gecer artık diye begenemedik,
Menekşede ve Acelyede daireler 50-100tl daha uygunmuş ama orasının oturanları falan filanmış marketlerden otobus duraklardan uzakda kalyomuşmu neymişmi yanı dolmuşda gecmiyo heralde,insan iyi bi yer istiyo cocougnun gelecegi icin tabi orasının mükkemel biyer oldugnu düşünyorum fakat bu ardada anne babayıda düşünmek lazım onları calışıpda işle ev arasında yıpramaması lazım :) 


damla24

4. etap dan bakmışsınız siz. biz o sitelere hiç bakmadık. uzak kalıyor gibi geldi bana. 2. etap evlerinden satın aldık. (arena park avm nin karşısı) baktınız mı hiç 2. etapa? otobüs durakları kapının önünde. bir sürü park var adanın içinde. birde 3. etap evleri var. orası 2 ye göre daha geniş ve pahalı. tabi işe uzaklıkta çok önemli. benm eşim işine çok rahat gidip gelebilecek. sizin için bahçelievler ömür tarafları yakın olucaksa oradan ev bakmanız daha iyi olur. çünkü oraların çevresi de çok güzel.


Zumrut_Mert

damla24 tekrar hayırlı olsun cnm,evet biz sizin dediginiz etaplara bakmadık benim söyleigm etap eşimin bi tanıdıgı oturyo ve ora ya gitmişdik.


cano

ben bahçelievlerde büyüdüm evet burda siteli yerlerde var bahçesi kendine müstakilş binalarda var çalışlar ,ünverdi yani ömür resturant arkası ve kadir has arkası kısımlar ,ünverdi burda kiralar 1000 ve 1500 civarı almaya kalkarsan çoşmuş durumda fakat  ünverdi ve çalışlar tarafındaki binsalar yaşlaı 25 ve 30 üstüdür .yeni binalarda kendini belli eder zaten .orda kiralar daha yüksektir.buralar merkezdir nereye istersen oraya gidersin.ama çok fazlada ne satılık görebilşdim nede kiralık bu aralar 


Cevaplamak için Üye ol