Babaya İlgi

lugesya soruyor: 10

Merhaba arkadaşlarım,
Genelde derler ya kız çocuğu babaya aşık olur ama benim pırıltım bana aşık fazlasıyla :) babası ile arasında görmek istediğim bağ yok gibi geliyor bana ya da daha erken mi acaba. Irem halen meme emen bir çocuk dolayısıyla ben de çalışan bir anne olduğum için akşam iş çıkışı sürekli benimle, uykuya da benimle giriyor. Babamız ilgisiz bir baba değil , akşam geldiğinde oyunlar oynar , sever , öper vs  . Kızımın iki tane dayısı var ve dayılarına babasından daha çok ilgi gösterdiği oluyor. mesela akşam dayısı işten gelince oturduğu yerden aşkitom geldi diye kapıya koşuyor ama babası geldiginde o heyecan yok gibi. Acaba beni babadan kıskanıyor mu ? bu durum normal mi daha zamana ihtiyacımız var mı baba konusunda ? bu durumu yaşayanlar var mı ? oldu mu ? Görüşleriniz,yorumlarınız önemli ve bekliyorum. Hepinize sıcacık yürekli opucuk

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


meycan

"Kızlar babaya aşık" tanımı çok genel. Biz de bu genellemenin içindeyiz. Babasına deli oluyor. Hatta 3-4 ay öncesine kadar babasını bana tercih ediyordu hep:) Ama şimdi dengeyi buldu kendi içinde.
Her baba-kız ilişkisi öyle olacak diye bir kural yok bence (her anne-oğulun da öyle olmadığı gibi)
İşyerinden birkaç çalışma arkadaşımın da kızıyla ilişkisi gayet iyi, ama aralarında baba-kız aşkı tanımı yokmuş kendi anlatmalarına göre. Ki, gayet aklıbaşında bilinçli babalar.
Bence kafanıza takacak bir durum değil:)


lugesya

meycan çok tşk ederim, dediğin gibi çok kafaya takılacak bir durum değil :)) ama bazen babaya içim burkuluyor . babası akşam işten gelince kızını kucagına almak ıstıyor ama ufaklık durmak ıstemeyebılıyor ya da hemen sıkılıyor ancak dayılarına oyle degıl...? ilgınc olan da bu benım ıcın.


meycan

Gülce bir dönem benim babama da acayip düşkündü, kimsenin yanına sokulmazken, babamla haşı neşir olurdu. Ama son birkaç aydır babamdan çok uzaktı. Babam da bu duruma çok üzülüyordu. son dönemlerde her geldiğinde ona ufak tefek hediyeler getirdi, çikolata, sakız, oyuncak vs.. Onunla yerlere oturup oyunlar oynamaya başladı, kitap okudu falan... Şimdi biraz biraz daha iyi.
Senin kızın da belki kendi istediği şekilde babasından ilgi bekliyordur. Baze çocukların talepleri değişiklik gösteriyor. Dönemsel birşey de olabilir.


lugesya

birde şunu düşünüyorum . sabahları koca unvanlı eşimi uyandırmak çok zordur hatta zor otesidir ve ben bu nedenden ötürü sabahları evde soylenen bır tip modundayım . en sevmedğim DIRDIRI yapabiliyorum. işte haydı kalk artık uyan artık off puff vs vs eh bıraz da sesım yukselebılıyor. bu sabah kaosu dısında genelde boyle bır sıkıntımız yoktur , birbirimizi sever koklarız kızımız da gorur.
acaba sabahları canavar halıne gelen anneyı bu hale getıren babadan ıntıkam alıyor mudur haha :))


meycan

:)) bak o da olabilir. Herşeyin farkında bu cimcimeler....Burcu

Ayşegülcüm mutlaka bir yerde bir nüans yakalamıştır İremcim..öyle böyle değil bu bücürler sandığımızdan da şaşırtıcı olabiliyorlar çoğu zaman.mesela Defnemde gününün çoğunu ben ve anneannesiyle geçirmesine rağmen top 10 sıralamasında anneanne en son sırada.ne diller döküyo öpmek sevmek  için ama genelde sevdirmiyo..imkan dahilinde sevdiği,yapmaktan keyif aldığı  şeyleri daha çok babasıyla yapmaya özen gösterin bence..


yasemin_ekin

su bu araların populer deyimi "elektrik alma" var ya, bu bebisler insanın ruhunu okuyor walla.
Dün uyku saati geldi, emziriyorum, piş pişliyorum, kücük hanım uyumuyor. Ben de biraz gerildim tabi. Sonra babası geldi, aldı kucagina fistigi, 5 dk sürmedi uykuya dalmasi.  

Baska bir ornek, bu aralar anne-baba-iclal teyze dışında kimsede durmuyor. Haftasonu babaannelerdeydik, ev kalabalık. Biz yokken basmış yayagarayı , bir tek amcasının kucaginda sakinleşmiş. Amcayı dogumundan beri sadece 3 kez gördü ama inanilmaz rahat ve sakin bir insandır.

Yine ayni haftasonu 60-70 kisinin katıldıgı bir nisana katilmak zorunda kaldik. Ortaligi yikiyor, bir tek bende duruyor. Sonra yanimiza 8-9 yaslarinda tatli mi tatli bir kız cocugu oturdu. Kızın uzerine atliyor "beni kucagina al, sev beni" diye. annesine sordum, sakin bir yaradilisi varmis kizinin.

soruna tam cevap oldu mu bilmiyorum ama umarim yaridmci olabilmisimdir.


lugesya

yasemınekin bızım babamız benden sakindir ama :))) yanı evin sivrisi yine de benimdir baba kesinlikle değil...bu nedenle sakin yaratılıştakilere yanaşması mümkün olabilir ama babamız bazen rahatsız olabileceğim kadar bile sakin olabiliyor..konu başka zannımca..bizim evimizde de sabah vıyaklamalarım hariç genellıkle sakin bir ortam olur, bırbırımıze tatlı dıl kullanırız, vs..
burcu hayatım evet bizde de anneanne kimi zaman son sıraları alıyor ki butun bakımını anneanne yapıyor biliyorsun.mesela sabahları bırakırken yengesıne atlıyor anneannesıne degil..tabı annem bıraz bozum bozum oluyor.
ama sevdıgı seylerı de babasıyla fırsat oldukca yapıyor ama acaba bensız mı yapmalılar. yanı parka gıdınce beraber gıdıyoruz sadece babayla mı gıtse mesela ? eh aksamları uyku oncesı babasıyla yatakta kıtap da okuyorlar sonra memeeee dıye bana seslenılıyor tabı kı .. belkı donemseldır ama ben ıstıyorum kı kızımla babası arasında cok guzel ve guclu bır bag olsun. emının olur da ama ne bıleyım kızım babasının kucagından ınmek ısteyınce ıcım burkuluyor işteBurcu

bence de dönemseldir çok takılma ama takipte olmakda yarar var..bırak arada babasıyla yalnız gitsinler parka..ben gönderiyorum ...evde müzik açıp beraber oynasınlar .Defne müzik dinlemeyi ve dansetmeyi çok seviyor babasıyla :))
Burcu

bence de dönemseldir çok takılma ama takipte olmakda yarar var..bırak arada babasıyla yalnız gitsinler parka..ben gönderiyorum ..evde müzik açıp beraber oynasınlar .Defne müzik dinlemeyi ve dansetmeyi çok seviyor babasıyla :))

Cevaplamak için Üye ol