hamilelikte bulantı kusma

fkry37 soruyor: 7

6 hafta2 günlük  hamileyim yaklaşık 5 gündür bulantılarım arttı ne yesem en fazla yarım saat sonra çıkarıyorum ne yapabilirim bebeğime bir zararı olur mu bunun?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


emotional_mel

Bulantılarım oldu ama hiç çıkarma duruma gelmedim ,genelde tuzlu leblebi yada cubuk kraker rahatlatıyordu,tuzlular ama yapacak bir şey yok en iyi onlar rahatlatıyordu beni.Birde siyah zeytin ,hatta siyah zeytini yedikten sonra çekirdeğini emmeyi dene canım.3 aydan sonra hiçbişi kalmıyor.İnşallah rahat geçer hamileliğin...


praisem

Merhaba, ben de 16. haftaya kadar sürekli çıkardım su dahi içemiyordum ama sonra bir anda kesildi bulantılarım. En iyi ilacı diğer arkadaşın da dediği gibi çubuk kraker ve tuzlu şeyler. Bebeğe zararı olmaz bulantının canım onu merak etme zaten alması gerekeni senin vücudundan alıyor, doktorunun sözünden çıkma, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allahım :))


seres_esra

öncelikle hayırlı olsun dilerim sağsağlim kucağına alırsın meleğini bebekler zaten 3 aya kadar anneden beslenmiyolar yiyecek bakımından ama ben günde 2 defa falan emedur içiyodum hiçbir sakıncası da yok aç kalmamaya özen göster ve sürekli tuzlu şeyler ye kraker gibi...


ayseuze

hiç bi zararı olmaz:)sanırım hepimizde oluyor bu:)ama hemende geçmeyecek maalesef, bence bol temiz hava al ve yağsız kokusuz beslenmeye dikkat et. ben patates haşlama yanında yoğurtla yediğimde iyi geliyordu sanırım 5 gün sadece bu şekilde beslenmiştim en ağır olduğu dönemde...Allah kolaylık versin!ben kesildiğinde korkmuştum hatta neden birden durdu bişimi oldu diye:)


silky

Oncelikle hayırlı olsun:))
Bebeginize kusma ve bulantı nedeniyle hic bir sey olmaz endiselenmeyin. Bebek ilk 3-4 ay anne bir sey yiyemese annenin vucudundan ihtiyacı olan herseyi alıyor.  (doktorumdan aldıgım bilgi) Ben ilk 4 ay hic bir yiyemedim, su bile icemedim, buna ragmen gunde 30 defa falan kusuyordum. 4 ay sonra kendiliginden kesildi bulantılar. Guzel bir hamilelik ve kolay dogumlar dilerim..


ema

Benimde 6.haftada başladı 12.haftadan sonra yavaş yavaş azaldı.Hiç bir şey yiyemiyordum parfüm kokularından nefret ediyordum.Karnıbahar tenceresine bile el süremez hale gelmiştim.Kilo vermiştim.Bebeğe bir zararı olmaz canınız ne isterse onu yiyin zamnla geçecek.


ozgeoyku

bende kusmazdım ama mıde bulantılarım cok olurdu sodanın ıcıne lımon ve tuz koyup ıcerdım ıyı gelırdı... bebegın ılk 3 4 ay hıcbırsey yemesenızde beslenecektır endıaelenmeyın...
Cevaplamak için Üye ol