Silikon uçla emzirme

fuzuliseyler soruyor: 4


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nilgun27

Bende göğüs ucum olmadığından ve oğlum tutmadığından kelebekle emzirmiştim bir süre. 


Buradaki bir süre göğsüm yara olup iltihaplanana kadar geçen süre. Haziran sonu doğum yapmıştım. Havalar çok sıcaktı. her emzirmeden sonra düzenli olarak göğsümü temizlesemde, bir süre sonra kelebekten dolayı göğsüm yara oldu. Ve sonrasında oğlumu emzirmeyi bıraktım maalesef. 

Şimdi göğsünde kelebekle emziren anneleri görünce mutlaka uyarırım. Ayrıca o kelebeğin sterilize kısmı da çok yorucudur. Her emzirmeden sonra mutlaka sterilize edilmelidir. 

eğer göğüs ucu çıkartıcısıyla bebek memeyi tutuyorsa lütfen bıraksın kelebeği. Bebek emdikçe, o çıkartıcıyı da ihtiyaç kalmaz eminim.


smash

bir yakınım da en az 1 ay bu şekilde emzirdi. daha ilk günden hastanede verdiler, kaptırma mücadelesi neredeyse hiç yaşamadılar. hiçbir olumsuz tarafını görmedik. bebeğin kilo alımı iyiydi. önce gündüzleri bıraktırarak kullanımı azalttı. strelize kısmı yorucu olduğu için bıraktırma mücadelesi verdi, yani sütünü azalttığı için değil. bünyeye göre farklılık gösterir mi, bilemiyorum.


doulabahcesehir

Merhaba


Bende ilk ay gogus ucum olmadıgı ve bebek kavrayamadıgı için slikon uç ile emzirmiştim sonrasında kavradığındaysa goğsumu yadırgamadı normal emmeye devam etti.Eğer bebek kavrayabiliyorsa kelebekle devam ettirmenin bir anlamı yok ama belki yeterince doyuramayacağınımı dusunuyor kardeşiniz muhtemelen kolayına geliyor ki geceleri bu sekilde emzirmeye devam ediyor.

Eğer kendini iyi hissedecekse geceleri boyle devam edebilir tabii ama anne sutunun azalması konusunda size katılıyorum ne kadar bebek emerse sut okadar artar bunu anlatıp endişelerini giderirseniz ikna olacaktır.Bol sutlu gunler diliyorum:)


_beyazmelegim

Yanlis anlamayin art niyetle yazmiyorum ama bu kardesinizin tercihi anne olan o.neden siz bu kadar kafanıza taktiniz. anlıyorum sizi abla olarak endişeleniyorsunuz ama kardesinizin sizi n bu kadar mudahil olmanizdan endiselenmenizden memnunmu acaba. cocugunu yeristirirken hic bir anneye müdahale edilmesinden yana degilim.artik kendi tercihlerini yapabilir. bence bırakın çocuğunu nasıl besliyecegine kendi karar versin.sevgilerCevaplamak için Üye ol