nOrmal doğumlular dikişliler

Muerermu soruyor: 10

arkadaşlar normal doğum yapıp dikişi olanlar 1.2 hafta sonra yatarakmı geçirdiniz yoksa ayaktamı dikişlerin açılmasındanda korkuyorum acıkcası . araba felan kullanıyorum dr sordum bazen sancım oluyor ama.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


nurus

3 dikişim vardı.doğumdan sonra yatılır mı? ne mümkün?ilk 2-3 gün hızlı oturup-kalkmamaya gayret ettim o kadar.o bölgede ki deformasyon çok çabuk onarıyor kendini.araba kullanmaya ise ne vaktim oldu nede fırsatım.. 


tabi dikiş sayısı da önemli.15 dikişli tanıdığım var.ama bu dikişten yatan duymadım.


jildando

bende normal sonrası bol dikişlilerdendim:)) Yatmak zaten mümkün değildi, doktorum bana simit yastık kullanmamı önermişti, çok rahat ettim, tavsiye ederim öyle birşey kullanmanızı. Üzerine baskı yapmayınca daha kolay toparlanıyorsunuz.


seres_esra

benim bayağı bir dikişim var ama hiç yatmadım dinlenmedim iyi mi yaptım hayır bağışıklığım zayıfladı hep hasta oldum çocuk 15 günlüktü üsye geçirdim o yüzden bakanın varsa yat dinlen sadece çocuğuna bakmak için kalk derim


def_nem

bende bol dikişlilerdenim ama bende yatmadım, bakanımda vardı ama yatınca hastaymışım gibi hissettiğimden aktiftim. ilk bir iki gün oturup kalkmak biraz zorluyor ama bir haftada tamamen toparlıyor insan :) 


silky

Ben normal dogum sonrası dikislerimi hic hissetmedim bile, bu nedenle dinlenmeye vs hic ihtiyacım olmadı. Her bunyede farklı olailir, en dogrusu doktorunuz ile gorusmeniz.Muerermu

şuanda annemde yanımda yok evin bütün işi bana bakıyor gecede uykusuz kalınca bayağı zor ALLAh yar ve yardımcımız olsun gündüz 2 de kahvaltı yaptım dün. vakit olmadı cocuktan. 


selencem

Merak etmeyin bu en zoru, 1 aya filan duzen kurar rahatlarsiniz biraz. Benim dikisler coktu, kuyruk sokumum da (onceden kirik oldugu icin) incinmisti, 1 ay yattim, oturdugumda da yumusak yastik kullandim. Cok zorlamayin kendinizi, evi toplamakla ugrasmayin, aksam yemegi esiniz halletsin. Olabildikce dinlenin.


harik

+ncelikle hayirli olsun, saglikla buyutun miniginizi. 3 dikisim olmasina ragmen canim aciyordu, emzirirken oturuyordum onun disinda uzanmaya gayret ediyordum. sicak dus iyi geliyordu birde enfeksiyon kapma ihtimali yuzunden her tuvaletten sonra betadin ve gazli bez kullandim . agrilarimin gecmesi 1 ay buldu tamamen iyilesmesi ve toparlanmasi 3 ay diyebilirim. 40 gun sonunda kontrole didin mutlaka.ozURel

doğumdan sonra kendimi hiç yormadım diyebilirim.. sadece bebeğimle ilgilendim..
yalnız ilk günler fazla dikkat etmemiş olacağım ki (oturmama) bi dönem dikişlerim beni biraz fazla rahatsız etmişti.. lakin ilk günden neredeyse lohusalığımın sonuna kadar wc akabininde gazlı beze sarı su (eczane de hazırlatmıştık.. ama asm den de yardımcı oluyorlar yanılmıyorsam) dökerek pansuman yapmıştım..


PRENSESIMMM_2010

hayırlı olsun:)

sayısız dikişim vardı.çok zor bir doğumdu benimki.1 hafta değil oturmak,oturup kalkamıyordum bile ama o halde arabayla 5.günü 900 km yok katettim nerdeyse hiç kıpırdamadan.3 ay boyunca rahat oturamadım.zaten yatamıyordumda arkama kırlet koyarak hafif yan pozisyonda dinleniyrdum belimi dinlendiriyordum çünki belimin sıkıntısından da 3 ay eğilince doğrulamadım doğrulunca eğilemedim.bir de hemeroid kitliyordu arada dikişler hemeroidde bile vardı çünki:S  öyle olduğu halde çocuktan arta kalan zamanımda fazla işkolik bir yapım olduğundan basit şeylerle uğraşıyordum yine de...benim bebiş ilk yalarda hep uyuyordu nerdeyse tüm günü uykuda geçirdiğinden bana baya vakit kalıyordu... arada da dışarı çıkıp yürüyordum bebişle adım adım da olsa bu iyi geliyordu bana.evde ağır iş yapmadım annem 45 gün yanımdaydı çünki.mutfakta ayakta takılıyordum ama ...ayaktayken sorunum olmadığı için birkez de cam silmiştim dayanamayıp:S şimdi  olsa yapmam ama sonradan çok sancım olmuştu....bence yanınızda ruh halinizi de anlayan bir kişi olduktan sonra siz iş falan yapmayın biraz dinlenin derim ...geçmiş olsun..


Cevaplamak için Üye ol