biberon temizliği

lacivert0 soruyor: 3

sterilizatör almayı düşünmüyorum. biberonları kaynatarak sterilize edeceğim. ama kaynatman önce hangi ürün ile yıkamalıyım.
bir yerde frosh un kimyasal içermediğini okudum bilgisi olan var mı?
bir de kaynatırken kaynar suyun içine atıp bekletmeli miyim yoksa su ile birlikte mi kaynatmalyım.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


selencem

sterilizasyonun sonu yok, biraz da rahat olmak lazim. ben 2.5 aydan sonra saldim. ilk basta surekli ellerimizi bile sterilize ediyorduk, ev hastane gibiydi. simdi biberonlari elde sivi sabunla cesme suyuyla yikiyorum. gunde sadece 1 kez sterilize ediyorum, onu da yakin zaman da birakacagim. zaten hersey agzinda :)


Serpilin_CemreSi

merhaba öncelikle sağlıklı doğumlar dilerim.inşallah sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar olurlar. ben de 19 haftalık hamileyim.sterilizatör konusunda epey düşündüm araştırdım ve alınması gerekli bir gereç olduğuna karar verdim.bir çok marka var.ama hepsi burada da araştırdım rapido adlı bir marka var fransız malıymış sipariş ettim ve 3-4 gün içinde ulaştı kullanıcı yorumlarına bakarak aldım.dilerseniz hepsi buradanın sitesinden bakabilirsiniz.hem ürün tüm tip  biberonlar için uygun.biraz büyükçe ama,emzik,kaşık çatal oyuncak vb herşeyi steril edebiliyormuşsunuz.umarım memnun kalırım ben de kullanınca.fiyatı da uygun diğer markalara göre.


nilaylilayla

bende önce pigeon marka biberon temizleyici ile yıkıyorum...sonra sterilizatöre koyuyorum..makinamdan çok memnunum...weewell marka...3 dakikada steril ediyor..e bebekten aldım...önce bir kaç gün kaynattım ama başedemedim...başında bekle 5 dakika olunca kapat, içinden maşayla al...alırken yere düşür ,yeniden kaynat  çok eziyetli bir işti....şimdi çok rahatım...
Cevaplamak için Üye ol