çekmeköyde, anaokulu,yuva arıyorum

gulcinkaynak soruyor: 7

Çekmeköyde güvenip te tavsiye edebileceğiniz ,küçük kuzumu gönül rahatlığıyla verebileceğim bir yuva arıyorum.Önerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozdenin_oykusu

-dünya anaokulu
-mutlu arı anaokulu
-nasrettin hoca anaokulu

--arkadaşlarımdan duyduklarım bu okullar


gulcinkaynak


Teşekkürler, yine bir arkadaşım tavsiye etti İlk yuvam ABC diye bir anaokulu.Evimize de yakın gezdim ve sahiplerini de çok beğendim haftaya başlama kararındayım.


AyliNehir

Merhaba Gülçin Hanım,

Bende kızıma Çekmeköy de anaokulu bakıyorum.Acaba bulabildinizmi,paylaşabilirseniz sevinirim.Çünkü aynen bende çok zor durumdayım.


Ervinveannesi

Çekmeköyde yapa çocuk kulübü açıldı..Bilginize..
Yapa çocuk kulübü:216 316 yapa(9272)


anne83

Çekmeköy ilk yuvam ABC yi kesinlikle tavsiye etmiyorum, kesinlikle ... yavrunuza , canınıza yapacağınız kötülük olur, farkettiğinizde benim gibi telafisi zor problemleriniz oluşur, oğlumu 2 yıl gönderdim oraya ancak çok ama çok pişmanım, çok geç oldu maskeli bir oyunun içinde olduğumu farkedişim, geç oldu diyorum çünkü farkettiğimde  oğlum çok feci kekelemeye başlamıştı. Evet okul fiziki koşulları çok ideal  evet ilk çok güler yüzle karşılarlar sizi hayran kalırısınız , çok ta güzel  laf yaparlar , bütün şartlar sağlanır kayıt için, anlayacağınız .... mış ... miş gibi davranmakta ustalar,   eğer sizin çocuğunuz durgun,uysal,  söz dinleyen, her denileni  yapan , yaşına uygun, hiçbir eksiği olmayan - motor gelişimi konuşma vs tamamlamış , yani kısaca sorunsuz  bir çocuk ise sizde ideal bir müsterisiniz onlar için. Amaaaa eğer ki bu şartlar sağlanmamışsa –ki çocuk bunlar, ozaman psikoloğumuzun söylediği gibi ‘’ bu eğitim kurumu bu tarz çocukları kendisi için sorun , problem , pürüz olarak görüyor ve kendisini  problemsiz miş gibi ,  sorunsuz muş gibi ... mış gibi   göstermek için bu pürüzleri ortadan kaldırmak istiyor, bunu yaparkende kendi yapamadıklarını  asıl kendi sorumluluklarını çocuğun üzerine yıkıyor, çocuğu suçluyor’’  tıpkı bizde olduğu gibi, oğlumda konuşma geriliği var,  yaşıtları gibi konuşamadığı için okul müdürü güya pedegog olan oya hanım ‘’ sizin çocuğunuz konuşamadığı için iletişim kuramadığı için çocuklar onunla oynamak istemiyorlar ,çocuklar onu oyunlarına almıyorlar,  çocuklar çok acımasız ‘’ diye saçma sapan bir açıklamada bulundu, ben mi gelip bu sorunu çözeceğim diye sorduğumda  bizim yapacağımız bişey yok dedi. Eğitimci olarak onların bu gibi durumlarda nasıl yol izlenmesi gerektiğini biliyor olması hatta bana kesinlikle taşımaması gerekmezmiydi?  Bu ne acımasızlık, merhametsizlik, konu olan bir eşya değil 4 buçuk  yaşında hergün emanet ettiğim canım, Gerçi çok iyi oldu böyle bir hataya düşmeleri çünkü onların iş bilmez bu davranışları sayesinde  çocuğum neden 2 sene olmasına ragmen ağlayarak okula gidiyor, neden okulu  sevmiyor öğrenmiş oldum,  ayrıca kekelemeye başlamasının , gece bağıra bağıra uyanmasının altından yine okulda yaşadığı olumsuz şartlar çıktı,  psikoloğun söylemesine göre okulu red eden tramvatik bir durmumu oluşmuş ve şu an okula gitmiyor, asla gitmk istemiyor, anlatacak çok ama daha çok şey var ... biz bu olayları yaşadığımızda hemen okuldan kaydını almaya gittik, umurlarında değildi, çünkü peltek konuşan onlar için pürüz öğrenci .. gitsin nolcak , zaten onların istedikleir de buydu, yalnız kayda gittiğimde bize sürekli başka bir çocuğu isim vererek ‘’ toprak yada doruk tu galiba adı unuttum şimdi’’ şikayet ettiler, yok çok yaramazmış hareketliymiş  şımarıkmış .. yok artık dedim , ayıp...  iyiki alıyorum çocuğumu burdan.. ayıp bu ticarethaneye ayıp..


emyne

kreşlerin çocuklara genel bakışı ne güzel özetlemişsiniz. Maalesef bir çoğu böyle. şikayet ettiğiniz zaman sorunlu veli oluyorsunuz. sorunsuz şikayetsiz veli istiyorlar. lütfen çocukarınızı emanet ettiğiniz yerlere biraz şüpheci yaklaşın müdahele edin ki bunlar bukadar rahat olamasın.


ayberke

Demekki neymiş kreşe okula başlayan çocuk eğer 3 ay içinde hala alışamamışsa heleki evde de olumsuz davranışları artmışşsa çocuğumuza kulak vermemiz okulunu sorgulamamız gerekiyormuş.Ayrıca anne83 gayet güzel yazmış.Cevaplamak için Üye ol