goguste hirilti

kedimelvis soruyor: 4

3 aylik oglusumun gogsunde bir hirilti var. bazen de burnu tikaniyor? doktor cigerler temiz diyor ne olabilir?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


tubatulay

viral enfeksiyon....kendilğinden gececek.sadece semptomatik yaklaşım öneriyolar..burna sf,buhar...ıhlamur ile bogaz yumuşatma...bronşit için takip...ateş takibi olursa eger...gecmiş olsun...


YesilAnne

Burun aspşratörü ve serum fizyolojikk kullanmayı, bir de soğuk buhar makinasını odasında çalıştırmayyı ihmal etmez ve terlemesine izin vermezseniz, sorun ortadan kalkar.  Bir de başaşağı eğimli yatırmanızı tavsiye ederim. Daha rahat nefes alır.


babu

benim oğlumun da vardı daha uzun da devam etti hatta yanlış hatirlamıyorsam. dr(lar) bebeklerde solunum organının kısa olmasından dolayı (boylarının minikliğine bağlı olarak) yukarıdan nefes aldığında aşağıda hırıltı yapabileceğini söylemişti. aslında daha iyi bir blimsel açıklaması vardı da sonuçta tamamen anatomik yapıyla ilgili ve son derece doğal birşeymiş.  
yeşil_anne, başının daha yüksekte yatırılması önerilir hep benim bildiğim. başaşağı derken onu mu kast ettiniz acaba yoksa sizde farklı bir bilgi mi var?


esinesin

Aynı sorun yüzünden geçen hafta doktordaydık akciğer filmi çekildi ve şu sonuç ortaya çıktı bebeklerde doğuştan büyük olan tifüs bezi bazı bebeklerde diğerlerine nazaran daha geç küçülüyor ve akciğere temas ediyormuş bu temas sırasında da hırıltı ve hatta inleme gibi bir ses çıkıyor ilk 6 ayda geçmesi öngörülüyormuş ilginçtir ki doktorumuz akciğer filmi çektirmenin hem teşhis hem tedavi olduğunu söyledi işlem sırasında aldığı ışınlar sebebiyle, gerçekten de 1 haftada farkı gördük,bizdeki hırıltı bu ama tabi farklı sebepler olabileceği de unutulmamalı Cevaplamak için Üye ol