oyuncaktan çok etiketiyle oynuyor ne yapmalı?

gesnur soruyor: 10

oyuncakları var çeşit çeşit ama her oyuncağın etiketiyle oynuyor(kendileriyle de oynuyor ama etiketle daha çok) etiketi miniş parmağıyla kurcalaya kurcalaya seyrediyor önüne arkasına bakıyor. çok da tatlı oluyor aslında :) dakikalarca dad dad dad mam mam mam diyerek etiketle oynayabiliyor.

etiketleri kesmeli mi kesmemeli mi bu durumda?bırakayım oynasın mı yoksa bu ilerde bi takıntı halini alma ihtimali olan bir şey mi? 6,5 aylık şu anda.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


lopikcim

:-) hatırlattınız şimdi, aynen büyük etiketlere çok ilgiliydi kızım, oynamasına karışmadım, şu anda 27 aylık olmak üzere ve hiçbir takıntı oluşmadı  SANIRIM:-))..Şimdilerde etiketleri kestirmekle meşgul, oyuncağı ya da elbiseleri alır almaz eve gelip makasla kestirir, acaba bu bir takıntı mıdır? sanmam:-))


ipekkusgoz

Evet ya ben de o günlere gittim birden.Nerden bulursa bulurdu o etiketleri, oynar dururdu. Şu an bir battaniye takıntısı var. Yatacağımızı ya da emzireceğimi anlayınca gidip battaniyesini almak istiyor.Bir de eğer diğer zamanlar kaldırmaz ve kazara ortada kalırsa o battaniye oynar durur, içine sokacak gibi yapar. Bilmiyorum onunla ilgili midir?.


sevcanvet

benimkide aynı, kesmeyin sakın etiketle parmak uçlarını kullanmayı öğreniyor, parmaklarını kullanmayı öğrenince başka şeylere odaklanacaktır , takıntı kelimesi minicik bi bebek için ağır bi psikolojik yakıştırma olmuş bu arada, benimkide minicik minicik parmaklarıyla etiketle oynuyor (oğlumu özledim şimdi işyerindeyimde:))


gesnur

teşekkürler cevaplara karışmamak en iyisi sanırım, takıntı fazla olmuş dimi sevcan?:)bi yakınımızın 6 yaşındaki olğlunun sosyal problemleri var da onu gözlemlemiştim geçenlerde oyuncakla oynamayıp sadece marka logolarıyla oynuyordu, ordan üzüldüm yavruya da eve gelince ben takıntı yaptım sanırım:(


asklepios

gesnur, bizimki de bir süre oyuncaklardan çok etiketlerine hastaydı, zamanla azaldı bu. ben etiketleri kesmeyi hiç düşünmedim.ozlemada7

Herseyin once etiketine,varsa minik dugmelerine,varsa bagciklarina,en son kendisine bakar halen


CokBilmis

Tüm çocuklar böyle. Yurt dışında bunun pazarı var: Tag Toys diye aratırsanız etiketten yapılma oyuncaklar göreceksiniz.

Ben almıştım bunlardan bir tane. Oyuncağın her tarafı etiket dolu. Ama bir de sahici etiketi var. Benim kız o sahici etiketi diğerlerinin arasında fark edip, yine onunla oynamıştı :))

evde de kendiniz dikebilirsiniz bencer oyuncaklar. Google görsellerde aratırsanız yüzlercesini görebilrisiniz.


MCA

benim kızım da 6.5 aylık ve etiket hastası :) demek ki normalmiş içim rahatladı. çokbilmiş bu oyuncakları nerden aldınız?CokBilmis

Ben e-bay üzerinden Amerika'dan sipariş vermiştim. Türkiye'ye gelmiş midir bilmiyorum.


MCA

teşekkür ederim çokbilmiş, bulamasam da bana fikir verdiniz. kıyafetlerinin etiketlerini hep keserim ben. onları dikerek bi oyuncak yapabilirim mesela :)Cevaplamak için Üye ol