Uykuda sıçrıyor

esma2012 soruyor: 7

Bebegim uykuda cok sıçrıyor ve uykuya zor daliyor acaba biseyden korktumu yoksa bu normalmi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozlemada7

Kucuk bebeklerde uyurken sicramak cok normalmis,kizimda oyleydi,hatta sicrayarak uyanirdi hep,sonra arastirdim,sicramamasi anormalmis,sicramasi iyi refleksler oldugunu gosterirmis,5_6 aydan sonra gecti bizimkinde sicramalar


Silanurr

ilk bi kaç ay gaz problemlerinden dolayı bebekler uykudayken sıçrayabiliyorlar. bu normal bi durum endişe etmenize gerek yok. benim kızım da çok gazlı bir bebekti ki hala öyle, o da sıçrardı o dönemlerde. 3 ayı bittikten sonra biraz daha rahatlarsınız. sevgiler.


tiara

o sıçramaya moro refleksi denir, irkilmeyi genellikle beş on saniye ağlama da takip eder. ilk 3 ayda görülmesi normal, sonra azalır ve kaybolur, 6.aydan sonra devam ediyorsa  bir sorunun göstergesi olabilir. eğer irkilme çok şiddetli oluyorsa uykusunu sık sık bölüyorsa bebeğinizi kundaklamayı düşünebilirsiniz, kundaktayken irkilme tetiklense bile uyanmayacaktır.


fraua

benim bebişte de oluyor. ben de araştırıp normal olduğunu öğrenince rahatladım. 


monchichi

Benim kızım gündüz uykusuz kalırsa, geceleri daha çok sıçrayarak uyanıyor ve daha çok ağlıyordu. Hatta bir kaç gün uykusuz kalırsa, gündüzleri uyanıkken bile sırt üstü yatıramaz oluyorduk, çünkü uyanık olduğu halde sıçrıyordu. Gece uykuya dalarken sırtına rulo şeklinde bir havlu koyarak hafif yan yatırmak iyi geliyordu.


oct4

benim kızımda çok sıçrıyor.. teşekkürler içimi rahatlattınız..


seres_esra

benimkide öyleydi hatta kurşun bile döktüler bu yüzden sonra geçtiCevaplamak için Üye ol