gece uykusu ve ağlatma

elifozkan soruyor: 5

arkadaşlar çok endişeliyim ve çaresiz. kızım 6.ayına girdi ve uyku düzeni sıfır. uykuyu sevmiyor uykuya dalmada problemimiz var.ama en önemlisi gece uyumuyor. doktorda gece uykusu çok önemli deliksiz birkaç saat uyuması lazım dedi.büyümesi için şart tabii. ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. saat başı uyanıyor tok olduğundan eminim. gece kalkıp oturmak istiyor. doktor ağlat dedi ama ağlaması da kriz şeklinde oluyor ve susmuyor. üstelik bazı doktorlar ağlatmak özgüven eksikliğine sebep olur yapmayın diyor. ne yapabilirim?saatlerce ağlatmak doğrumu?1 saat ağlattımda ama fazlasına dayanamadım. önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


sida

ben ağlatmadan yana değilim, evet bazı pedagoglar ağlatarak uyutmanın özgüven eksikliğine sebepolacağını söylüyorlar, hele ki yavrun henüz çok küçük.. bence bir süre daha birlikte uyumanzı gerekir,benim oğlum 23 aylık ve henüz1 aydır tek başına uyuyor, onun öncesinde farklı yollar denedik, (ayakta sallama,birlikte yatağa yatma,emekerek uyutma gibi ) oğlum uyurken birlikteydik, o uyuduktan sonra yatağına yatırıyorudm..


ozgu_naz

ağlatmak nasıl bişi onu anlamış değilim. benim kızım da uykusuz bir bebek. gece 2 saat deliksiz uyursa şanslı sayıyorum kendimi. hatta bu gece 2 de kalkıp 4 e kadar oyun oynamak istedi. ağlatmak sinirli yapıyor bebekleri. ben hiçbirşeyi ağlayarak yapmasını istemiyorum sonra ağlayarak elde etmeyi öğreniyor. biz beraber yatıyoruz kızımla uykusuz ama mutsuz da değil. sabredin biraz derim ben


ozlem3

banyolu uyku rutinini denedin mi?


6 aylık bebek banyodan sonra emerse hemen uyur çünkü. (benimkiler öyleydi) Ben aynı saatte aynı şeylerin yapılmasının işe yaradığını düşünüyorum.


selencem

tracy hogg diye ararsanız sorularda belki işinize yarar. bu ağlatma yöntemi saatlerce değil. ağladığında yanına gidiyor onu sakinleştiriyor sonra hemen tekrar yatırıyorsunuz. ben yapamadım ama denemeye değer.


elifyusuf

çocuğum 17 aylık ve uyumaktan nefret ediyor sabah 8 de uyanıp gece 11-12 de zorla ama zorla uyuyor pskolojim bozuldu artık gündüz uyumuyor.. hep ağlatarak uyutmaktan sakındım ama ilk defa buğün denedim yatağına koyup emziğini mamasını verdim ve çıktım ağlamaya başladı çok değil 5-10 dk sonra sütünü içip yatmış. ve yanına gidip doya doya sarılıp öptüm vizdan azabı çektim ama deeğdi onun iyiliği için artık uyumazsa büyüyemez..Cevaplamak için Üye ol