bebeğimin dilinde beyazlıklar

denizintunasi soruyor: 4

Merhabalar,

Bugün bebeğimi emzirirken farkettimki dilinin üzerinde sanki süt kalmış gibi beyazlıklar var. Huzursuz değil, emmesinde de problem yok. Bu nedenle pamukçuk olmasına ihtimal vermedim. Ne olabilir sizce, başınıza geldimi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ekim_

ya süt kalıntısı ya da mantardır. silindiğinde temizleniyor ve altında kırmızılık kalmıyorsa süt kalıntısıdır. ama tamizlenmiyor veya silinirse dilde kırmızı odaklar görülüyorsa mantardır.. geçmiş olsun.. mantrsa da (yani pamukçuk) sorun değil tedavisi kolay..


Elif_Ezel

Evet    " uod"'a katılıyorum günde 1-2 kez karbonatlı suya batırılmış tülbentle temzilerseniz hiç bir şey kalmaz pamukçukta olmaz.


ASLIMERT

lansinohun meme ucu  için olan kremini önermişti bize doktor. bebeğin emmesinin hiçbir sakıncası yokmuş. aksine size faydası olduğu gibi bebeğinizinde dilindeki pamukçuklara iyi geliyor. bizde işe yaramıştı.


erenim

dilini bilmiyorum ama dişetinde beyazlıklar görmüştüm ve bende pamukçuk zannetmiştim,dr onun başka bişey olduğunu söylemişti neydi hatırlamıyorum ama doğal ve zararsız bişeymişCevaplamak için Üye ol