Oğlum nöbet mi geçirdi 2?

kunki soruyor: 2

diğer sorunun altına yazmak istmedim. onu okuduktan sonra benim de kafama takıldı sormak istedim.

 oğlum 3 aylıkken battaniyelere sarıp komşuya götürmüştük, yürüme mesafesindeydi,2-3 dklık. sonra orada açtım üstünü ama normalde hemen uyanan çocuk hiç tepki vermedi. konuştum seslendim, soyundurdum, kucağıma aldım, dik tuttum vs... ne yaptıysam uyanmadı. annem geldi. aldık çocucuğu soğuğa çıkardık, herşeyi yapıyoruz ama nafile. yanaklarını falan sıkıyorum, vücuduyla oynuyorum yok. çocuk hiç tepki vermiyor. telaşla hadi dra götürelim derken o ara uyandı.
 bu neyin nesiydi peki? absans olabilir mi? ya da o uyanıkken mi geçiriliyor?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


TATLI_CADI

3 aylıkken absans olmuyor.3 aylık çocukta olabilecek nöbet tipi değil.muhtemelen çocuk havasız kalmıştır,havale konusu şüpheli.havalede genel olarak o aylardaki çocukta bacak ve kolların ritmik hareketleri şeklinde olur.yahut sadece kasılma şeklinde olabilir.göz bir noktaya kayar genellikle..anlattığınız şey bana havasızlıktan baygınlık gibi geldi.yine tabii ki çocuk dr'u size daha iyi bilgi verir..


GOGO05

bencede siz nörologa gidin çünkü bunlar bana basit şeyler gibi gelmedi ciddiye alın bence inşallah hiç bir sorun yokturCevaplamak için Üye ol