Meme ile kavga

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ipekkusgoz

Benim de doğduğu zaman sol göğsümü almamıştı ama hastaneden çıktıktan sonra düzeldi. solu  verdiğin zaman da sağdan emiyormuş sanmasını sağla.Anlatabildim mi acaba?.Yani yine sağ koluna yatır ama sol memeden alacak kadar kaydır. Ayakları sol yanından dışarı çıksın.Eğer tabii kesinlikle süt akışından olmadığına eminsen.


neretva

Sağda da aynı şekilde olduğundan emin misiniz? Benim sağ taraf fışkırırdı ama süt azdı yani akışı hızlı ama biterdi hemen, sol daha ağırbaşlıydı. Yani aynı olmayabilir, zaten sakinleşmesi de aynı olmadığını gösteriyor bence. Elinizle bastırdığınızda akışı hızlandırıyor da olabilirsiniz. O taraftan emzirirken geriye kaykılın ve bebeğiniz üzerinizde yatsın. Yani meme altta, bebek üstte. Bu akışı biraz yavaşlatır. Ayrıca hızlı taraftan önce biraz pompayla çekmeyi deneyebilirsiniz. Ama aslında bu işin ilacı zaman. Çenesi büyüyecek, kuvvetlenecek o zaman zorlanmayacak.


ipekkusgoz

Gerçekten mi, çok sevindim.,nasıl içim titredi bilemezsin. İnan dua etmiştim işe yaraması için. Keyifli emzirmeler, bebeğine şifa olsun sütlerin.


neretva

Aman çok güzel. Maşallah kızınıza hep motor gibi emsin.


Damla

Benim oğlumda da olurdu, kızımda da oluyor. Bende de aynı hızlı akış sorunundan var ama ondan kaynaklanmadığını düşünüyorum. Bebeğiniz gazlı mı? Hızlı akışta gaz sorunu da oluyor. O pozisyonda barsaklarındaki gazların rahatsız ettiğini düşünüyorum. Böyle olduğunda o memeyi gezinerek emziriyorum. Uzanarak da deneyebilirsiniz düz yatırarak sadece başını çevirerek emzirme imkanı olabiliyor eğer yan yatmaktan kaynaklı bir sorunsa.


Damla

Yanıtları okumamışım, çözümü bulmuşsunuz zaten, ben de deneyeyim :)Cevaplamak için Üye ol