4 aylık bebek kaç dakika emmeli?

sedakoc soruyor: 4

           4,5 aylık bebek kaç dakika emer benimki en fazla 10 - 15 dakika emiyor sonra iki saat emmiyor ne yapasam faydasız doyuyormudur acaba?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nerec

merhaba,
o dönemlerde ben de 15 dakika emzirebiliyordum, dikkati dağılınca bir daha emmiyordu ve 2-2.5 saat kadar da dayanabiliyordu. doymasa huysuzlanır ve de uyumaz diye düşünüyorum :)


canand

sizinki yine iyiymiş arkadaşlar benim kızım o dönemlerde topu topu 3-4 dak. emiyordu ve bırakıyordu, ardından 3-4 saat hiç emmek istemiyordu. Ben çok zaman geçtiğinde uyurken emziriyordum.feyzadereli

Merhaba,

Ece'de o dönemde 15 dak ancak emiyordu ve sonra 3-4 saat emmiyordu. zaten uzmanlar da, artık 4 aylık olmuş bir bebeği 3 saatten önce emzirmeyi önermiyorlar. hatta ben emme aralarını özellikle açmaya çalışmıştım. ve daha azaralıklarla emince çok daha performanslı emiyor. bebeğin kilo alması nomalse çok takılmamak lazım heralde. artık daha kolay emebildiği için çok daha çabuk hüpletiyor sütü :)

Sevgiler,

Feyza


sedakoc

teşekkür ederim evet doktorumuz kilosu iyi dedi haftaya kontrolümüz var bakalım o zaman ne diyecek kilosuna . emmeyince doymuyordur deyip tekrar emzirmeye çalışıyordum ama sinirlenip ağlamaya başlıyordu. cevaplarınız için teşekkür ederim bende dediklerinizi deniyecem mutlu günler.Cevaplamak için Üye ol