Bebeğin yüzünü örtme :S

Zeynep12 soruyor: 10

Bebeğimi şu şekilde giydiriyorum. Atlet, uzun kollu çıt çıtlı, penye bady günlük kıyafet altınada çorap ayaklı pijama ve yine kıyafetinin altı yeterli sanırım. :S Evimiz petekli sıcak yani. Kayınvalidem gelip gidip çocuğu uyurken görünce yüzünüde ört bak yüzü soğuk diyo :S  Siz nasıl giydiriyorsunuz ? Yüzünü örtüyor musunuz ?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


kedidirkedi

Arkadaşım ne yaptın sen, ev sıcak diyorsun bir de giydirdiklerine bakıyorum??? Evin içi 23-24 derece arasındaysa içine yarım kollu çıtçıtlı body, üzerine bir uzun kollu ayaklı tulum yeter. Uyurken de üstüne battaniyesini örtersin olur biter. Battaniye de ince ve küçük olmalı, sadece belinden aşağısını örtmek için. Hatta onu bile örtmeyin, varsa bir ince uyku tulumu giydirseniz çok daha iyi. Yüzünü de sakın örtmeyin çocugun. Kendi yüzünü örtün yatsın kayınvaliden, bakalım nasıl oluyor?


kedidirkedi

@aishwarya: Kilotlu çorabı özellikle yatarken tavsiye etmiyorlar pek. Hava ve kan dolaşımını engelleyebildiği için.


Zeynep12

biliyorum cahil bi insan değilim ama beni evhamlandırdılar. yüzünü örtmüyorum tabi ki de hani sizede bunu söyleyen var mı ? Aslında ona kalsa birde battaniyeye sarıp gezdiricez. :S Çok fazla giydirmekten gözlemlediğim bir sıkıntısı yok ama ne biliyim şimdi azaltsamda artık alışmış olupta üşüyoda olabilir mi ? Keendi yüzünü örtsün de yatsın dimi bencede ssöylemek lazım


ema

Sıcaklık kişiye göre değişir önemli olan kaç derece olduğudur.Dizlerine dokunduğunda üşümemişse yeterince giydiriyon demektir yok eğer terliyorsa fazla giydiriyon demektir.Bunu sen ayarlayabilirsin.Ben bebeğimin yüzün örtmedim hem yüzünden ısınmaz ki bebiş sırtını sıcak tut yeter.Uyandığı zaman kaldırınca sırtına muhakkak battaniye koyarım belli bir süre sonra alırım yada yelek giydiririm.

Bir yarım kollu çıtçıtlı badi birde üstüne penye swit tarzı penye bodyler giydiriyom.Altınada yerde oturttuğum için içi polar pijama giydiriyom tek çorap tabiki.
K.V ler karışır her şeye :)))) kafana takma dediğini o olduğu sürece yap yoksa mutsuz yapar seni böyle ufak şeyler.Kolay gelsin.


Sanemm

Siz nasıl giyiniyorsanız ev içerisinde öyle giydirin. Bebekler ısıyı kafalarından kaybeder bu nedenle ilk aylarda şapka takılırdı ama bu 40 günü geçmez. Bebeğiniz dört aylık olduğuna göre artık şapka takmanıza gerek yok, kendi vicut ısılarını koruyabilirler.

Geceleri yüzüne birşey ötmek ise kesinlikle risk. Dönebilir, ağzına alabilir en önemlisi aklınız hep bebeğinizde kalır. Tabi bir de psikolojik bağımlılık geliştirir o daha kötü...revve

Kesinlikle çok giydiriyorsun..Eğer bebeğin kapalı yerleri sıcak açıkta kalan yerleri soğuksa fazla giyindiği anlamına gelir vücut açık yerleri klima gibi kullanarak soğutma yapıyor..


ozgu_naz

aklımda bile tutamadım giydirdiklerini:) geçen kış senin bebeğin kadardı kızım, yarım kollu body üstüne uzun kollu body  ve ayaklı pijama giyerdi.nasıl alışırsa öyle gider.biraz üşümeyi öğrenmeli.


silky

Siz evde nasıl giyiniyorsanız bebeginizi de oyle giydirirseniz cok iyi olur. Gecen kıs bebegim 4 aylıkken icine askılı cıtcıtlı body, uzerine ince penye pamuklu ayaklı tulum giydiriyordum sadece. Yuzunu kesinlikle ortmeyin, hem gerek yok hem de cok riskli. Eger bebeginiz cok giyinmeye alısırsa ileride en ufak bir seyden hasta olma riski olur. bebekler usumekten hasta olmazlar, terlemek usumekten daha riskli onlar icin. size kolaylıklar dilerim..fiyonk

Evin sicak dedigin ne kadar bilmiyorum ama kendi giydigine kiyasla fazla degilse normal olabilir. Yuzunu usumememsi icin degil ama uyumasi icin orten arkadasim var ve cok basarili oluyor, nefes alacagi sekilde yuzunu penye battaniyesi ile ortuyor.. Ama usumemesi icin yuzunun ortulmesine kadar gelirseniz cocuk camdan baksa hasta olur..


sevcanvet

sizin yazıyı okuyunca geçende okuduğum haberi bulmaya çalıştım bulamadım, babaanne sinek gelmesin diye tülbentte örtünce bebeğin yüzünü bebek onu emerek boğulmuş hemen 112 acil aranmış ancak malesef yaşatılamamış :(( bazen büyüklerin söylediklerini dikkate almak bazende kulaklarımızı tıkamak gerekiyor..Cevaplamak için Üye ol