ingilizce anaokulu-kids a loud

dileko soruyor: 10

Merhaba,

İngiliz kültür derneğinin kids aloud anaokulu hakkında duyumlarınız nelerdir?

Bu soruyu cevapla


64 Cevap


papatyambelgin

ben de bu okulu (erenköy kids a load) düşünüyorum ya da sirus anaokulunu tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim kararsızım ikisi arasında...


elifnazar

bende oğlumu karşıyaka ing.kült.dern.oyun grubuna yazdırdım eylüldede tam zamanlı düşünüyoruz.benim için en büyük artısı ingilizce tabi ki.amerikan kidse de baktım ama mavişehirin en ücra köşesine yapmışlar güzelim okulu o yüzden vazgeçtim.


MUGEADA

KEÇİÖRENDE Kİ KİDS ALOUD LA GÖRÜŞMEYE GİTTİM GERÇEKTEN ÇOK AMA ÇOK GÜZEL BİR YER.BU İŞTEN GERÇEKTEN ANLIOLAR.ÇOK SAĞLAM BİE EĞİTİM SİSTEMLERİ VAR.HERŞEY ÇOK İÇİME SİNDİ...KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM..


tutQ2cheege

ankara gop taki kidsaloud ve amerikan kültür derneğinin okulunun fiyatlarını paylaşırmısınız? bide yeni yerleri açılacakmış oranda bilgisi olan varmı?


olivia

erenkoy kids aloud u soran arkadaslar bir fikriniz olustu mu?paylasirsaniz cok sevinirim.tsklermysweetgirl

benim de kızım eylül ayında 3 yaşında olacak, ağustos ayı itibariyle kids aloudun keçiören şubesinde kreşe başlayacak, şimdiden kaydımızı yaptırdık.


ozgelif

Elif de 2009 haziran doğumlu. Haziran da kids a loud keçiören e başlayacak.


sinemt

ben de keçiören şubesiyle görüşmeye gittim. randevu usulü çalıştıklarından cmt gününe randevu aldım.ilk ziyaretimde gayet olumlu izlenim edinmiştim. hafta sonu mecburen kızımla gitmiştim, kızım beni çekiştirip durduğundan tüm sorularımı soramadan kalkmıştık. bir de hafta içi göreyim,soramadığım sorularımı da sorayım tam kararımı vereyim diyerekten bir randevu daha aldım. hafta içi randevularını da 17:30-18:30 arası veriyorlarmış... çocuklar gitmiş mi olacak dedim telefondaki bayana, yok bir kısmı hala o saatte kreşte oluyor dedi. neyse hafta içi gittim, ben çocuklu ortamı da görürüm diye hayal etmişken, onlar çocukların yabancılardan huzursuz olduğunu, böyle bir uygulama yapmadıklarını söylediler?!:( peki kızımı istediğim zaman gelip görebilir miyim dediğimde ise çok istersem randevuyla gelebileceğimi söylediler?! bahane de annesi gelmeyen çocuk "benim annem niye yok" diyor oldu..randevuyla geldiğimde diğer çocuklarda böyle bir düşünce oluşmayacak galiba?!:)
bir diğer bahane de "o günkü programa uyulamayabilir, çocuklar bahçede olabilirler vs" oldu  benim derdim müfredata nie uyulmadı değil ki? atıyorum bilim sınıfında olmaları gerekirken havayı güzel görüp bahçeye çıksınlar tabi ki efendim benim buna bir itirazım yok... askeri okula mı gönderiyorum en nihayetinde çocuk bunlar, kızım sevgi dolu bir ortamda güzel vakit geçirsin istiyorum..
ben de "benim kendimi çocuğuma göstermek sınıfına dalmak gibi bir niyetim yok ben sadece faaliyet yaparken kızımı görmek isterim" dedim, bu sefer yine yabancılardan diğer çocuklar rahatsız oluyor dediler... zaten zırt pırt gidip taciz edecek durumum yok benim, belki de hiç gidemeyeceğim ama bu yaklaşım beni tedirgin etti açıkçası..bana istediğim zaman gelip kızımı görme güvencesi vermediklerinden aklımda soru işareti kaldı..bari ordaki diğer çocukları görseydim yüzlerindeki mutlu ifadeyi okuyabilseydim, tutunacak bir dal aradım ısrarla ama bulamadım. çok mu şey istiyorum, siz çocuğunuzu gidip görebiliyor musunuz? çocukları oyun oynarken gören oldu mu? bundan hariç 5 kreş daha gezdim hiç böyle bir yaklaşım görmedim?! hepsi de daha ben sormadan istediğiniz zaman gelip görebilirsiniz dediler, o güvenceyi verdiler...normal bir uygulama olarak addettiğimden burda sormayacaktım ama şeytan dürtmüş resmen! bir de ingiliz kültür derneğiyle bağlantınız ne diye sordum, laf dolandı dolandı tam cevap alamadım, genel merkez antalyadaymış, milli eğitimin belirlediği müfredatın üzerine genel merkez şubelerin de  görüşünü alarak bir program belirliyormuş.. yani ingiliz kültür derneğiyle bir bağlantınız yok diyince ya aslında bir marka sorunumuz var davalık olduk isim hakkı yüzünden,ama dava sürecini çok bilmiyorum oldu?! evime yakın olduğundan çok büyük ihtimalle buraya gönderirim diyodum ama sonuç hüsran oldu benim için:( yorumlarınıza ihtiyacım var anneler....ozgelif

Bir önceki yazımda Elifin haziran da keçiören şubeye başlayacağını söylemiştim. Ama maalesef hiç hoş şeyler yaşamadık biz. Buraya yazıp yazmamak konusunda tereddütlerim  vardı ama yazsam sanırım daha iyi olucak. Çocuğu orada olan ve memnun olan anneleri huzursuz etmek istemezdim lakin;

bizde ilk görüşme için gittiğimizde hiçbir olumsuz durumla karşılaşmadık. Çocuğu göremezsiniz tavrı beni de rahatsız etmişti ama uygulama böyle demek ki diye çok üstünde durmamıştırm.

İkinci gidişimizde ki bu sefer kayıt için gittik, tam sözleşmeyi imzalayacakken annem yanımdaydı bir kez de ona gezdiriyim okulu dedim.Önce üst kattaki sınıflara ve tuvaletlere çıktık, tuvalete girdiğimizde hemen hemen tüm klozetlerin içinde temizlenmemiş b.k izleri duruyordu. bugün c.tesi daha temizlik yapmadılar herhalde diye saf saf düşündüm. Sonra aşağıya görüşme odasının yanındaki tuvalete girdim. Klozetlerin kenarlarının (kapak ile birleşen yerleri) sapsarı idi. Kısa bir süreli şokta sonra yetkili bayan, sarı izlerin çamaşır suyu sarartısı olduğunu, her gün çamaşır suyu ile silindiği için plastiğin saradığını  söyledi.Hiç de öyle görünmüyordu tabi ki. O arada eşim de görmek istedi ve ıslak mendille silince o çamaşır suyu sarartısı olduğu söylenen yerlerin gerçekten görüldüğü gibi  kurumuş sidik olduğu ortaya çıktı. Son olarak da hafta içi çocuklara içirilmek için depolanmış 5 adet plastik damacananın mutfak balkonunda güneşin alnında bekletildiğini görünce de arkamıza bakmadan kaçtık.

 

 

 


dileko

ben kesinlikle katılmıyorum, oğlum şu an 4 yaşında. 7 aydır kids aloud' a gidiyor. Anadili ile ilgili en ufak bir problem yok. Benim dışında da herkes dilini çok iyi kullandığını kendisini çok iyi ifade ettiğini söylüyor. 200 kadar ingilizce kelime öğrendi, evde okul dışında ingilizce şarkılar mırıldanıyor, herşeyin ingilizcesini merak ediyor , dediğiniz gibi belki bunları 10 yaşında da öğrenebilirdi ancak ben 3-6 yaş döneminde tanışmasının faydası olacağını düşünüyorum.

Ayrıca oğlumu görmekle ilgili de hiçbir sıkıntım yok.Hijyen konusunda da problemimiz yok. Bu kısmı şubeden şubeye değişiyor olabilir.Cevaplamak için Üye ol