ingilizce anaokulu-kids a loud

dileko soruyor: 10

Merhaba,

İngiliz kültür derneğinin kids aloud anaokulu hakkında duyumlarınız nelerdir?

Bu soruyu cevapla


64 Cevap


berchka

Bende kesinlikle katilmiyorum dusuncelerinize sevgili erdal. Benim kizlarim da ingiliz kultur degil ama amerikan kulturun ayni es zamanli cift anadil veren anaokuluna devam ediyorlar yaklasik 8 aydir ve kelime dagarciklari verilen ingilizce komutlari anlama vb cok ilerlediled ve henuz 2,5 yasindalar. Arkadasimin kizi 5 yasinda ayni okuldan mezun oldu 3 yil dewam etti su anda sakir sakir ingilizce konusuyor sohbet ediyor . Bu sistemi yabanci anne turk baba evliliklerinde ddinilen cift dil gibi dusunerek uygulamaya gecmisler. Ve bence cok da basarililar ders gibi vermedikleri icin cocuk oyunla hayatin icinden duyarak ogrendigi icinde anadil gibi kalici oluyor. Tecrube etmeden yargilamamak lazim..


filiz79

Benim oğlum 2011 mayıs ayından beri ingiliz kültür keçiören kids aloud a gidiyor.Öncelikle biz,bize ön görüşmede anlatılan herşeyin fazlasıyla çocuğumda geri dönümlerini aldığımız için çok mutluyuz.En önemlisi çocuğum okulunu çok seviyor ve çok mutlu bu herşeye değer.Daha öncede okul öncesi eğitim alıyorduk;fakat bizi ingiliz kültürün farklı yaklaşımı çok etkiledi.Şehrin ortasında olmasına rağmen çok geniş bir doğal alana sahip meyve ağaçları ve hayvanlar var.Oğlumun çok hoşuna gidiyor.Ayrıca bilim sınıfı ve uzay sınıfı da çok ilgisini çekiyor.En güzeli de uyku saatinin olmaması.Eğitim programlarını her ay ayrıntılı olarak bizimle paylaşıyorlar çok profesyonel temalar işliyorlar.ingilizce anlamında sadece kulak dolgunluğu kazansın diye düşünüyorduk ama evde farkında olmadan ingilizce cümleler kuruyor.
Bu arada yapılan yorumlara katılmıyorum ben de okul seçerken söz konusu çocuğum olduğu için uzun görüşmeler sonucunda karar verdim ve inanın çocuğumla alışma dönemini 1 hafta birlikte okulda geçirdik.Aktif olarak her ortamı paylaştım ve oldukça içim rahat olarak çocuğumu emanet ettim.Önümüzdeki dönem de mental aritmatik eğitimi de verilecekmiş bizim mental aritmatik çok ilgimizi çekiyor siz ne düşünüyorsunuz?mental aritmatik dersleri alanlar var mı?


dileko

Ben anadilini tam anlamıyla konuşmaya başladıktan sonra başlattım ingilizceye. Bu nedenle sorun olmadı. İngilizce ve türkçe karışık kullanmıyor . Neyin İngilizce neyin Türkçe olduğunun farkında..

Kaldı ki 2 yaş bence anaokuluna gitmek için ingilizce  olmasa bile çok erken. Sadece oyun grubuna haftada 1-2 saat gönderilebilir o yaşta diye düşünyorum.

Bu arada anaokulunda ingilizce ders şeklinde değil ki oyun oynarken öğreniyorlar, beşbuçuk yaşında okula başlamakla aynı değil

 


Melody

Çocuğu Kids Aloud'a giden anneler son durumlarınız ile ilgili bilgi alabilir miyim? Genel olarak çocuklar mutlu mu? En önemlisi çocuklarınızı istediğiniz zaman görebiliyor musunuz? Dün yeni açılacak olan Koşuyolu şubesi ile görüştüm. Dediler ki okula alışma döneminde velilere ayrılan bir yer var, 1 hafta orada bekleyebilirsiniz ama okulun içine almıyoruz velileri. Bu konuda biraz kafam karışık. Bir taraftan haklılar çünkü her çocuğun annesi içeri girse zaten orası anaokulu olmaktan çıkar. Ama bir taraftan da 2,5 yaşında ve benden hiç ayrılmamış kızımın bensiz içeriye adım atmayacağına eminim ve ağlayarak gitmesini kesinlikle istemiyorum. Bir de kızım tuvalet eğitimini henüz tamamladı, benim olmadığım bir ortamda ve henüz alışma aşamasında çişini haber verir mi bilmiyorum. Altına yapmalar tekrar geri gelir diye çekiniyorum. Bu konuda fikirleriniz nedir?


dileko

Ben de oğlum küçükken önce okula benimle birlikte alışsın dedim ama inanın çok daha kötü oluyor, o okula bensiz gitmek istemedi hiç.

Bir dönem yapa' ya gitti. Orada kapıda bekliyordum, benim orada olmama alıştı, orada beklememi istedi sürekli !

En son kids a loud da buraya anneler gelmiyor dedim. inanın cok daha kolay oldu.

Zaten kendisi de kids aloud' a gitmeyi çok istedi, çok severek gidiyor şu andaMelody

Çok teşekkürler. Ben de görüşmeler sonunda ikna oldum ve kızımın kaydını yaptırdım dün. :)


MEDINEPELIN

merhabalar,
bende kızım için kreş araştıyorum. 3 yaşını yeni bitirdi. tabiki bir anne olarak en iyisi olsun istiyorum maddi imkanlar çerçevesinde. bugün gördüm doğukent civarınada açılacakmış kids aloud. evime yakın bir yer. yorumlarınızı okudum,gerçekten çok faydalı oldu.ezgiokur arkadaşım kaydını ne kadara yaptırdınız. Kredi ödüyoruz ve bu okul için bütün imkanlarımı zorlamayı düşünüyorum. ne kadar olduğunu bilirsem hesaplamalarımı bu yönde yapacağım. kıds aloudlada görüşmeyi düşünüyorum zaten. ama vakit kaybetmeden size sorayım dedim. ayrıca ücreti bir yıllık mı yoksa sadece eğitim dönemi boyunca mı ödüyorsunuz.Bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...


Melody

Size mesaj attım konuyla ilgili.MelekAnne

Erenköy şubesinin fiyatlarını biliyor musunuz?


MelekAnne

sen etmiyorsan tamamdır.. eee peki sen nereye gönderiyorsun?Cevaplamak için Üye ol