Kayıp balık nemo?

DenizveYaz soruyor: 4

Eve 3 tane Japon balığı almıştık. Bir tanesi geçen gün oldu, Yaz uyuyordu o sırada. Uyandığında ve 3. balığın nerede olduğunu sorduğunda, öldü dememek için, (Nemo'dan aklıma geldi.) tuvaletten denize gitti dedim. ( Nemo'yu seyrediyor ve çok seviyor bu arada) En doğru cevabı vermeye çalıştım o anda ama sonradan aklıma takıldı. Tuvaletten çekinme falan yaratır mı bu cevap?

Bu konuda bilgisi olan? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kuzum

benim daha önce bir yerlerde okuduğuma göre eğer evde hayvan varsa ve o bir gün ölürse çocuğun ölüm kavramını tanıması, ona ölümden bahsetmek için en uygun durum olurmuş bu. tabii yaşına göre uygun bir dille. ama nasıl anlatmalı tam bilmiyorum. doğruyu söylemek gerekirmiş yani. " tüm canlılar, insanlar, hayvanlar doğarlar, yaşarlar ve artık bir gün uzun bir uykuya dalma zamanları gelir....vs" gibi sanırım. ama yine de nette araştırmak lazım, doğru düzgün birilerinin kaleminden.


ritalar

kuzum'a katılıyorum... yankı yazgan da kitabında aynen bu yönlendirmeyi yapmıştı. çocukları kandırmaya yönelik lafların asla kullanılamaması gerektiğine hep vurgu yapar.

bir birey olarak gerçeği bilmeye hakları var değil mi? 8)


DenizveYaz

:) Okey umarım diğerleri daha uzun yaşar.


NORTH_TAN

Umarım güzel sağlıkla uzun yaşarlar balıklarınız.
Arkadaşım küçükken balıklar kaçsın diye klozete atıp sifonu çekermiş. Uzun bir süre evdekiler anlamamış. Siz de bu olayda olabilir.Cevaplamak için Üye ol