Biberonu nasil alistirmaliyim?

keskin soruyor: 6

Oglum 10 eylulde bir yasina basti geceleri uyku duzenimiz yok bende belki biberon isime yarar diye dusunuyorum ama nasil alistirmam gerek bilmiyorum herangi bi fikri olan varmi?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


fistikcik

Keskin, diş çürüklerine yol açan anne sütü değildir. Hatta anne sütü diş çürüğünü önler bile.
Ama anne sütü dıuşında başka bir sütü ya da besini gece verirseniz diş çürümesine yol açar.
1 yaşındaki bir bebeği biberona alıştırmak hiç iyi bir fikir değil. Bugüne kadar alışmamış, bundan sonra da alışmaması daha hayırlıdır.
Bu yaşta artık yatmadan öbce biberonla verilen besinleri değil normal, herkesin yediği yemekleri yemesi ve üzerine anne sütü içip uyuması daha uygundur.


CokBilmis

Anne sütü alan bir bebeği gece anne sütünden başak bir şeyle beslemek, hele hele biberonla beslemek hiç doğru bir fikir gibi gelmedi bana.

Emzirmek istemiyorsanız, emzirmeyin geceleri. Zaten 1 yaşında çocuğun bünyesi artık yetişkin bir insanın bünyesi gibidir. Normal insanlar gece beslenmezler.keskin

Benim derdim illa biberon alsin beni emmesin demiyorum geceleri cok ama cok sık uyaniyo onu onlemek icin belki biberon iyi gelir dedim.dun gece uyandigi zaman su veriyim emmesini biraz engelliyim dedim sabaha kadar uyumadi miyik miyik aglamiyo ama bagardi bagardi sabah 6 gibi uyudu. 1saat surmedi aglaya aglaya uyandi emdirdim tekrar uyudu 8 de uyanis..


CokBilmis

Bir çocuk doktoru anlatmıştı: 4 aylık bir bebeğin annesi aramış. "Bebeğimin ateşi var sanırım ve çok ağlıyor" demiş. Doktor da "Ateşi kaç derece?" diye sormuş, anne de "Bilemiyorum ki, ölçmeme izin vermiyor" demiş :)

12 aylık bir bebek hakkında kararları siz verirsiniz, ona bırakmazsınız. Ya da en azından kararı ona bırakma konusunda gene siz karar verirsiniz.

Şunu söylemek istiyorum. Önünüzde iki yol var:

1. Bebeğiniz kendi kendine uyumayı bilmiyor. Ona kendi kendine uykuya dalmayı öğretmeniz gerekiyor. Bunun için de 2-3 hafta uykusuz kalmaya ve bebeğinizin ağlamalarını dinlemeye razı olmanız lazım.

2. Bebeğinizin bu rutinini olduğu gibi kabul edersiniz, bebeğiniz kesintisiz uyuyacak yaşa gelene kadar 2-3 sene dişinizi sıkarsınız.

Ne yazık ki bir orta yolu yok bu işin.


keskin

Ben aglamasina katlanirim daha dogrusu katlanmak zorundayim ama yanlis biseler yapip duzenini olmayan duzenini tamamen bizmaktan daha baska sonrunlar cikmasindan endiseliyim..


CokBilmis

Eğer öncesinde kendinizi ve eşinizi hazırlarsanız, her ne olurs aolsun asla sabırsız ve anlayışsız davranmaz, her koşulda güven ve sıcaklık verebilirseniz, hiçbir sorun çıkmaz.

Elbette bebeğiniz için de uygun zamanı seçmelisiniz. Herhangi bir fiziksel veya gelişim atakalrından kaynaklanan ruhsal bir sıkıntısının olmadığı dönemi seçmelisiniz.
Cevaplamak için Üye ol