Henüz sanatla tanısamamıs oglum icin öneriler

bellroad soruyor: 3

16 aylık oglumla oldukca kaliteli vakit gecirmeye calisiyoruz. Ozellikle araba, tren, top, kartlar ve kitapları cok seviyor. Ara sıra kısa sureli (konsantre olamıyor, sıkılıyor veya duzeneği bozuyor) montessori aktivitesi olarak aktarma, ac kapa, parmak kasları icin cop atma, meyve kesme, ipe boncuk gecirme, ponponlarla veya legolarla vs aktiviteler de yapıyoruz. Ancak henuz sanatla tanıstıramadık. Mama sandalyesinde eline kagıt kalemle oyalanmıyor, elinde kalem dolasınca ya kıyafetlerini ya koltukları cizior bu sefer elinden alıyoruz. Oyun hamurunu da yeme dedikce agzına sokuyor. parmak boyası olayına evde zaten hic girmedik oyun grubunda tum boyaları basından asagı bosaltmisti. Cok kolay kavrayan bir cocuk, 20 kartı bir defa gosterip sordugumda cok az hatayla gosterir mesela. Onun sanat yonunu gelistirmek icin ne onerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


fatos

Şu kitabı öneririm http://yagizlahayat.wordpress.com/2012/04/09/cocuklarda-sanat-egitimi/ . Bu aylarda beyaz kağıt ve siyah bir kalem yeterli olacaktır sanırım.


babu

Benim oglum da hic ilgilenmiyordu, daha ileri yastayken bile. su an surekli resim yapmak istiyor ve kendisinin ressam oldugunu iddia ediyor. Bir sanat/elisi kosesi yapmanizi oneririm. Degisik kalemler (yasina uygun) bulunsun orada. 2-3 ayda bir falan mevcut kalemi kaldirip yenilerini koyun, ilgisini ceker. Arada siz yapin resimler. Eninde sonunda ilgilenir. Baski yaparsaniz (gizli baski da olsa) tepki yaratir. Hic dert etmeyin, imkan sunun sadece ve kendi isteyecegi zamani bekleyin.


bluebamboom

Aqua doodle diye bir urun var. Ben kullanmadım ama burada okumustum http://3bebe1arada.wordpress.com/2013/08/15/yazma-cizme-devrine-ust-duzey-tedbirlerle-giren-anne-modeli/

Güzel olabilir diye düşündüm. Kalemine su koyup kullanıyorsunuz, dolayisiyla boyamiyor, etrafı ıslatir en fazla...Cevaplamak için Üye ol