sağlıklı bir bebeğiniz olamayacağını öğrenseniz,yumurta donasyonuna evet der miydiniz?:((

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


ema

Evlatlık edinirdim.


sevcanvet

mmmm çok zor bir soru ama iki seçeneğim olurdu, ya bana yakın bir akrabadan (abla, anne vs.) yumurta alırdım, yada direk evlatlık alırdım...eğer genetik olarak bana hiç benzemeyecekse neden karnımda taşıyayımki direk evlatlık alırım tabi babaya benzese yeter ben eşime çok aşığım diyede düşünenler olabilir :))


elifnazar

ÇOK ZOR BİR SORU.ACABA ÖYLEMİ YAPARDIM YOKSA EVLAT MI EDİNMEK İSTERDİM BİLEMEDİM ŞİMDİ...SONUÇTA BAŞKA BİR KADININ YUMURTASI HER NE KADAR BEN TAŞIYACAK OLSAMDA...SANKİ EŞİMİN BAŞKASINDAN OLMA ÇOCUĞU GİBİMİ HİSSEDERDİM ACABA?EVLAT EDİNİPTE KİMSESİZ BİR ÇOCUĞU ALMAK DAHAMI MANTIKLI GELİRDİ?YORUM YAPAMAYACAĞIM ŞUAN.PAS :)


ayberke

Ben yumurta donasyonunu denerdim.Olmadı evlatlık edinirdim.Çocuk dünyanın en güzel varlıgı.Önemli olanın dogurmak olmadıgını, bebekle ilgilenen yetiştiren oldugu benim için önemli.Ama örnegin önce evlatlık yada yumurta donasyonu sonrası kendi çocugumda olursa her ikisine aynı mesafede olurmuyum objektif olurmuyum onu bilemiyorum.Zor bir durum ama koşullar ne olursa olsun çocugum olsun isterim.


Ulku

yapmazdim. akrabalik, anne-baba-kardeslik baglantilarini/duzenini/iliskilerini karistirip belirsizlestireceginden uygun gormuyorum. cocugun anne-babasinin belli, cocuk tarafindan da, resmi anne-babasi tarafindan da, sperm ya da yumurtasini veren kisi tarafindan da biliniyor olmasi ve bu sekilde kayitlara gecmesi gerektigini dusunuyorum. degilse kardes, anne-cocuk, baba-cocuk evliliklerinin -farkinda olmadan- olma ihtimali ortaya cikiyor.jildando

bende taşıyıcı anne istemezdim, başkasının yumurtasıyla bebeği taşımak birinci alternatifim olurdu, evlat edinmekte ikinci.
Ama taşıyıcı annenin olması üstüm de ciddi bir yük olarak hayatım boyunca beni bırakmazdı.


sunkey

Ben ablama vermeyi planlıyorum, Tr'de yasak.sanırım Kıbrıs'a ya da İspanya'ya gideceğiz bunun için. Buradaki dru bebeğimin sütten kesilmesi gerektiğini söyledi donasyon yapabilmem için, ama daha da derin araştırmaya henüz girmedi , çünkü hayal kırıklığına uğramaktan korkuyor.eşi evlatlık istemiyor ve ablamdan da gen taşısın istiyor. Çok yakın bir arkadaşı da vermeyi teklif etti ancak sanırım aynı genleri taşımayı tercih edecek.  


benjamin2010

Doğar doğmaz terkedilmiş bir bebeği evlat edinmeyi tercih ederdim.En azından bir deniz yıldızı kurtulmuş olurdu.sevcanvet

tr de yasak olduğunu bilmiyordum, yasak olması çok saçma..


sunkey

Sanırım Trde hukiki boyutunu çözebilmiş değiller. Taşıyıcı annelik de yasak misal. Aslında anladığım kadarıyla evlat edinme ve tüp bebek gibi müdahaleler  dışında her hürlü girişim yasadışı.
Kıbrıs'ta inanılmaz bir donasyon turizmi varmış, biz de başımıza gelince öğrendik. Hatta genelde üni öğrencisi kızlar veriyormuş orada okuyan. Eğer akraba değil de tanımadığınız birinden alıyorsanız yumurtayı, size benzeyen bir donör bulmaya çalışıyorlarmış. Bu kısmı ablamın araştırmaları.Cevaplamak için Üye ol