gaz problemi ne kadar sürer

__anna__ soruyor: 9

bebeğim 20 günlük emmeyi tamamlamadan gazı olduğu için bırakıyo o yüzden emme işlemi çok uzun sürüyo..uykusunuda tam alamıyo bu gaz problemi beni baya bi yıprattı çok şükür emiyo 3-4 bardak süt içiyorum günde acaba omu gaz yapıyo

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


kuzum

bebekler hareket edemediklerinden gazları olurmuş. üç ay sonunda yavaş yavaş hareketlenmeye başladıklarından gaz sancıları - kolik ya tamamen biter ya azalır. bizim üçüncü ay sonu bitmişti.


vasilye

Bunu söylemek için çok geç olabilir ama gebelik dönemindeki beslenme şartları da bebekte gaz problemi olmasına sebep... Sağlıksız, dengesiz ve hazır gıdalarla beslenmek anne karnında o masum yavrunun doğduğunda gazlı olmasına neden olabilir... Siz böyle yapyınız diye birşey yok, ırsi de olabilir... Emzirmeden sonra sırtüstü yere yatırıp bacaklarını hareket ettirerek spor yaptırabilirsiniz... Benim naçizane fikrim budur... Geçmiş olsun...


Marlasinger

Laktozsuz sütler var ben onlardan içmiştim onlar gaz yapmıyor.Oğlum çok gazlı değildi ama kızım çok gazlı bir bebekti yediklerime dikkat ettiğim halde çok gazı vardı.4.ayda azaldı,6.ayda tamamen geçmese de baya azalmıştı.Bacakları hareket ettirmek çok faydalı olmuştu bizde de ayaklarını büküp karnına doğru bastırınca pırt pırt yapıyodu:)
Karnına zeytinyağını biraz ısıtıp(saf zeytinyağı)masaj yapıyordum.Saat yönünün tersine doğru.Saat yönüne yapılan masaj gazı daha çok yerleştiriyormuş;)
Karnınına avucumu koyup aşağıya doğru itme hareketi yapıyordum.
Ayaklarının altına sıcak su torbası koyuyordum.
Bunlar etkili oluyordu ama yine de tam olarak rahatlamıyordu:S


__anna__

hamileyken beslenmeme hiç dikkat etmedim..aksine hep gazlı içecekler içtim bnm memleketin havası nemli olduğu için bide bu yazın sıcağıda bana denk geldi terden kavruldum..sütü kesersem sütüm azalır bebek doymaz diye korkuyorum laktozsuz sütü denicem.bebeği tek başıma büyütüyorum ilk olduğu için zorluğunu bayaa çektim...yorumlarınız için teşekkürler...Tunam10

ilk 3 ay doktorun önerisiyle bende süt içmemiştim. gaz problemimiz 3. ay epey azadı. 4. aydayız çok şükür daha iyiyiz. ben sadece ayaklarını karnına doğru itme çekme, sırtını pıt pıt vurma, otururken bebeği karnı dizime gelecek şekilde ayaklarını sarkıtıp pıt pıt sırta vurma yöntemlerinin faydasını gördüm. bir sab simplex gaz şurubu iyi geldi.


esinesin

biz 2.hafta başlayan gaz derdini hala çekiyoruz yaklaşık 1 aydır kendime gaz yapacak hiçbirşey yemiyorum doktor sütten sonra yoğurdu da kesmemi söyledi,sab simplex damla om-x şurup ve aspiratör sesi biraz yardımcı oluyor


rabisceren

bizde 6 ay çektik bu sıkıntıyı.bende karnına bolca masaj yaparak(ama ben saat yönünde yaptım)bacaklarını karnına doğru defalarca ittirerek çıkarıyordum felaket çıkarıyordu.oturmaya başladıktan sonra artık masaj yapmadım.


__anna__

ne yöne yapıcağım masajı saat yönünemi tersinemi???


Marlasinger

Benim ikiz bebek annesi,profesyonel masaj eğitimi almış aynı zamanda hemşire arkadaşım saat yönünün tersine ve saf zeytinyağı sürerek(piyasadakileri tavsiye etmemişti başka bir arkadaşım evde yapılma zeytinyağı göndermişti bana)yapmam gerektiğini söylemişti.Saat yönüne doğru yapılan masajın gazı daha çok yerleştirdiğini söylemişti.Ben de onun dediği gibi yapmıştım;)


Cevaplamak için Üye ol