Glifor kullanımı

egedenizi soruyor: 4

Merhaba, adet kanamalarım doğumdan 3 ay sonra başladı.Çok yoğun olduğunu doktoruma söylediğimde Glifor kullanmamı önerdi.Emzirirken bir sakıncası olmadığını söyledi ama prospektüs öyle söylemiyor.Kafam çok karıştı.Bilgisi olan, kullanan var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berlindenbirseda

Polikistik Over Sendromu (PKO) ya da insülin direnci teshisi mi koydu size doktorunuz? Glifor insülin direncini kırmayı amaçlayan, PKO tedavisine destek olarak da kullanılabilen bir ilaç ama adet yoğunluğunu azaltmak için kullanıldığını hiç duymadım.


egedenizi

İkisi de yok aslında ama niye böyle bir öneride bulundu ben de anlayamadım.İlk hamileliğim sonrasında da vermişti.O an niye sormadıysam aklıma takıldı.Hamileliğimde çok kilo almıştım, ondan mı verdi anlayamadım ama ilk verdiğinde şeker hastalığını da önler demişti.Gerçekten kafam çok karıştı :(berlindenbirseda

Belki de kilo artışınızın fazla oluşu ve kanamadaki artış yüzünden pko artı insülin direncinden şüphelenmiş, tedbir olsun diye vermiştir, lakin ben naçizane kesin bir teşhis olmadan glikoz metabolizmama çomak sokacak bir ilacı kullanmayı tercih etmezdim. Bende insülin direnci var, buna rağmen kullanmıyor, beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeye çalışıyorum. Keşke sorabilseniz tekrar doktorunuza. Geçmiş olsun.


egedenizi

Çok teşekkürler...Ben de ilacı almama rağmen kullanmaya başlamadım bu yüzden.Zaten diyetisyene gidiyorum.2 ayda 10 kilo verdim.İnsülin direncini ölçmeden kullanmak pek mantıklı gelmedi.Bir dahakine sorarım artık.Tekrar teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol