Doğum şekline karar veremiyorum

ikahraman soruyor: 10

Doğuma az bir zaman kala, henüz doğum şekline karar verebilmiş değilim ve de çok korkuyorum... Ama korkunun ecele faydası yok, eninde sonunda başıma gelecek, kaçışım da yok:S

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


ikahraman

Ben de normal doğum olması yönünde kendimi motive ediyorum... Yalnız günler geçtikçe tedirgin olmaya başladım:S


ayseuze

ikocum normal doğum!ve evet ben ayşe:)


Cansu88

Bnce buna doktorunuz karar versin blki ruh halinz normal dogumu kaldirmaz spinal sezeryan oldum bn cok rahatti ama onu yapin diyemem doktorunuzla karAr verseniz daha iyi olur


ketrin

Bende doğumdan deil gibi korkanlardandım ama hiçde öyle birşey olmadığını doğumdan sonra anladım. ben sağlık nedeniyle genel anestezi ile sezeryan oldum. bebeğimde zaten 34. haftada dünyaya geldi. ama çoook rahat bir doğumdu. çıktığımda neden beni ameliyat etmediniz dedim hemşirelere güldüler kızımı gösterdiler:) birde korkudan ansteziyi almadan bayılan ilk anneyim diye halen gülerler bana:) hayırlı, rahat güzel bir doğum dilerim. keyfini çıkarın


nurus

çok büyük bir problemle karşılaşmadığınız sürece normal doğum derim bende.bende aynen mar gibi yıllardır normal doğumda kararlıydım.aslında ben kulağına 2.küpe deliğini deldirip,o küpeyi çıkarınca şak diye bayılmış insanım.ama inanın resmen o acıyı,o anı tatmak istiyordum.mazoşistçe bir his belki ama evet acıyı istiyordum.o küpeyi çıkarınca bayılmam da acıdan değil içimin gıcıklanmasındandı.sezeryana da bu nedenle dayanamam diyordum.ama acıya evet :))


zaten herşeyin kolayı var,epidural anesteziyi seçin.dayanamadığınız yerde yapılır.

ama kafa karışıklığı genelde sezeryana doğru gider :) 

normal doğumu tavsiye ederim sonuna kadar... ipekkusgoz

Benim hala nerede kimin normal doğum hikayesini okusam dinlesem gözlerim dolar. O mutluluk o mucize her korkuyu alteder diye düşünüyorum. Hayırlı doğumlar dilerim şimdiden. Bu saate kadar size sezaryan lafı etmemiş bir doktorunuz varsa çok şanslısınız ve her şey yolunda demektir. O yüzden akışına bırakarak normal doğuma odaklayın kendinizi.


mohter_of_sons

ruh hali çok önemli... drla birlikte hareket edin derim.


sevdaybike

ben kızımda normal doğumda ısrarcı oldum (tabi aksi bir durum olmadığı için, yani bebeğin geliş yönü, annenin çatı darlığı denen uyumu, bebeğin iriliği vs). Kendi kendime normal doğumu istedim ve çok şükür herşeyde normal doğuma uyumlu olduğundan ve hekimim de bu yönde beni desteklediğinden normal doğum oldu...
Kesinlike aksi bir durum yoksa normal doğum derim. Ama buna siz hekiminizle beraber karar verebilirsiniz. biz ne desek boş.
Bi de ben gebeliğim boyunca hiç kimsenin doğum hikayesini dinlemedim. Çünkü herkesin ağrı eşiği farklıdır, benim canımı acıtan bişey başkasına acı vermeyebilir, bence sizde dinlemeyin.
Bazen hemcisnlerimiz abartılı konuşmayı severler. Kendinizi gereksiz yere strese sokmayın.
Bebeğinizi kucağınıza alacağınızı ve anne olacağınızı düşünün, size ait bir canlının dünyaya geleceğini, olumlu şeyleri düşünün.
Allah vaktinde, sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip etsin...Dualarımız tüm gebe annelerimizle,,,,pink09

benım son gunlerımde ne acılmam nede sancım vardı dr gun verdıgınde gıtmem sunı sancı almam yapamam normal dogum dıyodum drumun ısrarcı tavrı ve bı sorun olmaması nedenıyle normal dogum yaptım.oglumun dogdugu anı gorup  hemen kucagıma aldıgımda druma  yuz kez tesekkur ettım herhalde bu anı yasayabılmeme destek oldugu ıcın .herhangı bı saglık sorununuz yoksa normal dogum korkulacak bısey degıl  rahat olun kolay doğumlar diliyorum:))


zelihaberat

normal dogumdan kesinlikle kaçmayın Cevaplamak için Üye ol