Vakitsiz Uyku

Sceylan soruyor: 9

.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


g_aybar

selam,

ipek kaç aylık yada kaç yaşında? Benim oğlum 3-4 aylıkken akşam 22:00 gibi bir uyurdu sabaha kadar hiç uyanmazdı doktorumuza söyledim çok panik olmuştum çünkü doktorumuz bize sakın uyandırmayın acıksa kendi uyanır dedi ve ekledi bebekler en güzel gıdalarını ukuyla alırlarmış şimdi 8 aylık geceleri ya 1 kere uyanıyor yada hiç,gündüzleri uykusu hafif tabi bence sorun etme ama sen yinede bir doktoruna danış derim....


Yasemina


İpek akşam 18:30 da uyudu 22:30 kalktı uyandırmaya kıyamadım.Son 1 ayda 2.kez oluyor ilkinde 17.00 de yatıp 23.00 civarı kalkmıştı.Herhangi bir huzursuzluk ve farklı durum olmadığı için üzerinde durmamıştım..Gündüz uyumayıp akşam üstü uyuduğunda genelde 18:00-18:30 da yatıp 1 saat uyuyup kalkıyordu. Kendi uyanmaz ben müdahale edersem çok huzursuz oluyor yemek yemek istemiyor.Böyle bir durumla karşılaştınız mı?Ne yapmam gerekli?

Ben gun ici 2. uykusunu en gec saat 17.30'da uyutuyorum. Sanıyorum aksamustu saatleri oldugundan biraz daha uzun uyumaya egilimi var ama 1 saat, 1 saat 10 dk. sonra en gec kaldırıyorum ve acılsın diye babasıyla sokaga yolluyorum.

Ama bana sizinkinin gunduzbazen hic uyumaması, daha otesi hic uyumayıp gayet kritik bir uyku dalis saat olan 18.30 gibi uyması zor birsey gibi geldi, yani 18.30'da hemen hemen aksam olmus sayılır, hele bu saatte kısın uyursa kesin uzun yatar ve yine gece yarısına dogru kalkabiir.

Gun ici tek mi cift mi uyutuyorsunuz bilemiyorum ama aksam tek sefer 18.30 uyumasındansa sanırım saat 16.30 gibi dalip birkac saat daha uyuması daha iyidir, belki temiz hava banyo gibi aktivitelere agırlık verip tek sefer daha erken uyutabilirsiniz.

Eger ki cift sefer uyutacaksanız saat aralıkları ve sureler daha onem tasıyor kanımca, 4 saatlik ve toplamda 2,5 saati gecmeyen bir uyku duzeni ise yarayabilir.


Sceylan

.


Sceylan

.Yasemina

Sanırım o kendi duzenini olusturmaya iliskin bir gecis doneminde
uyku saat ve sureleriyle ilgili bir sure daha kafanı karıtırabilir belki ama sonunda kendi icinde tutarlı bir duzen olusturmus olacak yakında
sevgiler


g_aybar

Çınar (oğlum) gündüzleri tabiiki uyuyor ama gece uykusu kadar uzun uyumuyor gündüz uykularına 3 saatte bir dalıyor ama en fazla 1 saat kadar uyuyor ben oğlumu doğduğundan buyana her akşam 21:00- gibi yıkıyorum 22:00-23:00 gibide karnını doyurduktan sonrada uyuyor geceleri 1 defada memeye kalkıyor genelde emzirmek içinde uyku halindeyken ben kaldırıyorum sabah 5 gibi uyanıyordu zaten...son 10 gündür memeden kesildi istemiyor artık meme artık geceleri uyanmaya başladı.....


Yasemina

G-aybar,

kendi icinde sizin de guzel bir duzeniniz var, bilmislik yapmak istemem, ama gece uykusunu biraz daha erkene cekseniz - ilerde cok yararını gorursunuz, kendinize zaman kalır - ozellikle calısıyorsanız -  o da daha erken yatmıs olur hatta bu duzene de alısırsa uykuya doyamayıp gec bile kalkabilir - tabii gec uyuma egilimi belki bebeginizin yapısından veya yasından ileri geliyordur, bilemiyorum.. bana saat 21.30'da yatırmak bile geç geliyor, ki benimki yemegini hep gec bitirdigi icin genelde saate kalıyor


Sceylan

.


g_aybar

Yasemincim kesinlikle haklısın erken yatırma konusunda gündüzleri 3-4 saatte bir uyududuğu için oda birer saat bazen 1,5 saat akşamlarıda uykusu hafif tam uykuya geçme saati maalesef 23:00 gibi oluyor erken yatırmayı denediysemde uyumuyor,bir dergide okumuştum erken saate alıştırmanız için her gece 5-10 dakika erken uyutmayı deneyin diordu yavaş yavaş bu tekniği denicem...tşk.


Cevaplamak için Üye ol