carters mother & care gibi markalarin cin uretimi

filisss soruyor: 8

slm arkadaşlar kızlarıma değişik kıyafetler ararken , carters, mother & care gibi markalarin cin uretimi kıyafet satan bi stıcıyla karşılaştım fiyatlar uygun ama teredütte kaldım ,bana istersem bir bir ürünleri görebileceğimi söyledi yakın yerlerde oturuyomuşuz, genelde bütün markalar çin de üretim yapıyor aslında ama aklım karıştı siz ne dersniz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


filisss

bende öyle düşünmüştüm ama iş mağazadan değilde elden almaya gelince haklı olmak için destek aradım kendime teşekkürler :)


tiara

oğlumun tüm giysilerini mothercare'den alıyorum, etiketlerinde çin görmedim hiç, hindistan'da üretiyor sanırım MC ürünlerini ya da ben denk gelmedim.


silky

Bu tur markalara rahatlıkla guvenebilrsiniz. Urunlerini dunyanın neresinde yaptırıyor olurlarsa olsun bebekler/cocuklar icin kıyafet satan markalar, tedarikcilerinden uretimde saglıga zararlı kimyasal madde kullanmadıklarına dair belge isterler ve bu markalar sadece bu tur firmalar ile calısırlar.


filisss

arkadaşlar konuyu açtıktan sonra motharcare ürünlerine baktım bebek yakaları elbilselerin etiketinde bu ürün ingilter vss  ülkeler için çin de üretilmiştir yazıyo,ben bu konuda hem uygun hem organikk kumaş kullandıkları için  C&A yı beğeniyorum üretim Almanya onun dışındakilerde çin zara da vietnam burdakilerde oraya dedğiniz gibi hepsi aynı sanırımfilisss

gulmina haklısın zaten etikete bakıldığında dedğin gibi hepsi uzakdoğu ama benim bir de bunların çakması olabilirmi acaba diye tereddütüm oldu çünkü çine gidip conversa 15 liraya getiren insanlar tanıyorum 


silky

Arkadaslar, Cinde uretilen urunun genellikle ipligi, elyafi vs de cin malidir, ve bu o urunun saglıksız oldugu anlamına gelmez. Onemli olan ipligin/kumasın boyanmasında, islenmesinde kullanılan kimyasal maddelerdir. Fakat belirttigim gibi mothercare gibi cocuk markaları urunlerinin uretiminde cocuklar icin zararlı olabilecek hic bir maddenin kullanılmasına izin vermezler. Yani Adidas gibi markalar Cin de vs kıyafet urettirecekleri zaman fabrikalara elyafı, ipligi vs tedarik etmezler..


ozgeo

Chanel dahi ayakkabılarını cinde üretiyor. Cin'de her kalitede üretim yapan fabrıkalar var. Eğer marka bir mal alıyorsanız cin olması farketmez cunku standartlarına sıkı sıkıya baglılar.


filisss

öff ya eşimde öyle söylüyo mağazaları ,internetten alışverişi bitirdin şimdi sıra buna mı geldi diyor :))


Cevaplamak için Üye ol