Ana Kucagı Kullanımıı...

TUNCSEL08 soruyor: 5

merhaba, ana kucagı kullanmaya gerek var mı yoksa bu ılk aylar ıcın alınan hastane cıkısı- tasıma koltugu ana kucagı olarak ta kullanmak ıcın yeterlı  mıdır... Yaklasık kac aya kadar ve ne ıcın ana kucagı kullanıldıgı konusunda yardımcı olabılır mısınız 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Yenidenanne

Araba ile seyahat ederken ana kucağı kullanmanız gerekiyor aslında. Bebeği anakucağına, ana kucağını da arabaya bağlamanız bebeğin güvenliği için çok önemli. Anne kucağında sıkı sıkı bile tutsa ters bir durumda bebeği koruması mümkün değil. Biz iki tecrübemizde de doğumundan itibaren titizlikle kullandık.


ediluj

Araba koltuğu(ana kucağı)hastane çıkısından itibaren şart,hem bebeğin güvenliği çin hemde kanunen..evde anne dizi kullandık tavsiye ederim hem bebeğin hem sizin rahatınız için..


TUNCSEL08

cevaplarınız ıcın tesekkurler... 


tuba_b

Çocuk oto güvenliği ANNE KARNINDA başlar. Darbe anında araç emniyet kemerinin anne karnına baskısı düşükle sonuçlanabilir. Araç emniyet kemerini karın altında tutmak için Hamile Kemeri kullanılması gerekir. 

Doğum ile birlikte yaklaşık 1 sene mutlaka Grup 0+ olarak adlandırılan anakucağı kullanmanız gerekir. Bebeğin narin yapısı özel bir korunmaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle araca doğru bağlantısı yapılmış bir ürün içinde seyahat ettirilmelidir. Darbe veya ani fren anında, eğer bebek kucakta taşınıyorsa, kucağınızdan fırlar. Eğer anakucağı araca doğru monte edilmez ise darbede anakucağı da fırlar. Bu nedenle her zaman bağlantılarınızın doğru yapıldığından emin olun. Ürün araca doğru bağlandıktan sonra bebeğin emniyet kemerlerinin de anakucağına doğru bağlanması ve sizin 1 parmağınızdan daha fazlasının girmeyeceği sıkılıkta olması gerekmektedir. Yoksa darbe ve fren anında emniyet kemerleri bebeğinizin omuzlarından kayar ve bebeğiniz anakucağından fırlar.  Ek önlem olarak emiyet kemer tutucu aparatlar da kullanabilirsiniz.

bebekler hassas yapıları nedeni ile çok çabuk yorulduğu için yolculuk sırasında sık sık- 20 dk da bir- molalar vermeniz önerilmektedir. Anakucaklarını araç dışında uzun süreli kullanmayız önerilmez. Araç dışında kullanacaksanız tam yatma özellikli anakucağı tercih etmelisiniz. Ancak tam yatma özelliği araçta seyahat halinde kullanılamaz. Sadece araç dışında kullanılabilir.

Bebeğinizin başı anakucağının üst sınırı hizasına gelince ürün bebeğinizi koruma fonksiyonunu yerine getiremez, bir üst gruba geçmeniz gerekir.

Maksimum güvenlik için 4 yaşa kadar arkaya dönük oto koltuğu kullanmanız gerekmektedir. İskandinav Güvenliği olarak bilinen bu uygulama ileri dönük koltuklara göre daha üstün koruma sağlar. Unutulmamalıdır ki arkaya dönük oto koltuğu, ileri dönük oto koltuğuna kıyasla 5 kat daha güvenlidir.


dnz81

kızım 1. yasına girdi. hala tv ızlerken ana kucagından oturuyo. ve onda uykuya dalıyo. mısafırlıge gıderkende rahat oluyodu. tavsiye ediyorum. aldıgımız ve en uzun sure kullandıgımız üründür.ama tasıma koltugundan değil, ev tipi ana kucagından bahsediyorumCevaplamak için Üye ol