Ekim kasım aralık 2010 anneleri ilkokul icin ne düsünüyorsunuz?

nurcan_eymen_efe soruyor: 2

Merhaba arkadaşlar uzun süredir ikilem içerisindeyim fakat bu gece biraz daha karar vermis durumdayim gibi.4-5 saattir ilkokula başlama yaşı icin olan gönderileri okuyorum.sorum şu ; aralik 2010 dogumlu oglum var ve 2 yıldır kreşe gidiyor fiziksel ve zihinsel olarak ilkokula baslayabilecegini düsünüyorum fakat sosyal ve ruhsal olarak sıkıntı yaratacagıni düsünüyorum.cok begendigim bir ögretmen var bu sene birinci sınıfları okutacak simdiki sınıfından bir arkadası ile ilkokula baslatmayı düsünüyordum ögretmeni kacirmamak adina evde bende destek olur geri kalsa bile ilerletirim diye düsünüyordum fakat baslarda sıkıntı yasamasak bile ders konusunda,cocugumun ezilmesini istemedigim icin kücük göndermekten vazgectim diyebilirim.kucuck gondermeyeyim derken ögretmenide kaciricaz seneyede uyum saglayamacagimiz bir ögretmene düsmesinden korkuyorum.burde iki yıldir krese gidiyor bir sene daha krese giderse cok sıkılabilir gibi geliyor cünkü artik ögrenmek istiyor evde canı sıkıldıkca harfleri, rakamları, toplama cikarma islemlerini inceleyip yapiyor.bu seneyi en verimli sekilde nasil degerlendirebilirim kresde aldi artik alacagını üstüne ne koyabiliriz daha sıkılmamasi icin.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


cancun

2010 aralık ayı doğumlu arkadaşımın kızı ve kuzenimin oğlu var onların kafasının etini yiyorum göndermeyin diye:)) bütün karşı yazıları buldukça e-maşln atıyorum. bence göndermemek gerekiyor. ilk sene olmasa bile sonra problem yaşama ihtimali çok yüksek. benim kardeşim 3 sene problem yaşadı. burnumuzdan getirdi. üniversiteyi bitirdi fakat bir de bize sorun sürekli okuldan nefret eden bir çocuk oldu. bir de Türkiye'nin önde gelen özel okullarında okumasına rağmen.
bu konuda risk almak yersiz geliyor. problemsiz bir şekilde atlatabilir de fakat problem çıkarsa bütün okul hayatı ve başarısı etkilenecek büyük ihtimal bu riskler altında ben göndermezdim ve göndermeyeceğim zaten oğlumu. 


ayshes

merhaba

benim kızımda 2010 aralık-20 doğumlu 2,5 yıldır kreşe gidiyor çalışan bir anneyim ve herkesle birlikte verirsem daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım
3 ay önce okumayı söktü okula seneye verme kararı almıştık ancak gitgide ilerletiyor bizde 1 sene daha onu kreşte oyalayabilecekmiyiz sıkılırmı bu seferde diye endişeleniyoruz. ama ödevle matiklede pek işi yok sorumluluğunu bilip ders çalışabilecek mi ödev yapabilecek mi bilmiyorum. anlayacağınız iki arada  bir derede sıkışmış haldeyim. yorumlarınızı bekliyorumCevaplamak için Üye ol