2018-2019 ilkokul araştırmaları hk.

verkhoyansk soruyor: 10

Herkese merhaba. 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için ilkokul araştırması yapıyorum. Daha önce burada çeşitli okullar hakkında yapılmış yorumları okudum. Yorumlar kişiden kişiye çok değişkenlik göstermekle beraber tarihi oldukça eski olan yorumlar var. Siz değerli üyelerin de özellikle karşılıklı görüşme yapılmış ve gezilmiş okullar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Başkalarından duyduğumuz bilgiler yerine bizzat tecrübe edinmiş üyelerden bilgi almak isterim.

Bu soruyu cevapla


792 Cevap


nilayy

.


london

cdmbkn

etıler sevınc ıcın cok uzun seyler yazdım gecmıste

lütfen onu okuyun

geo da finans problemı var su anda balmumcuda 94 cocuk var

klub ve deney odaları ınsaat halınde duruyor.25 bıne kayıt alıyorlardı.

atasehır dekı buyuk geo bınada 20 cocuk var.

doga dersenız perpanın orada var bırde bahcekoyde var.dıger şişli doğa kapanıyormus.dogayada 22 bın tl cıvarı kayıt olabılırswınız

gayrettepede yenı okul var lıste foyatı 32 bın tl

forma yok sanat one cıkan bır okul cocuklar özgur kampus cok prefabrık.

mecıdıyekoyde basarı kolejı var.25 bın tl herkese aynı fıyat pazarlık yoktur

gayrettepede armada okulu var.ıyı fıyat verıyorlar

istek balmumcu var ama fıyatda cok ınmıyorlar ve beton ıtıcı bır okul

bahcesehır etıler var kım pazarlık ederse o ıyı fıyat alır

sevınc etılere 30 bın cıvarı kayıt olunuyor ama ogretmen kalıtesı kotu ve ıngılızce sıfır

140 tane 8.sınıf ogrencısını dısardan toplayıp dersanecılık yapıyorlar bınada

ufak cocuklar ezılıyordragos70

@egitimbilgi 

Anabilim den fiyat aldınızmi? Fiyatı soylersenız bir karşılaştırma yapabilirim,Eyuboglu ile. 


egitimbilgi

Cevaplar için teşekkür ederim. 

Anabilim burslu fiyatı 22000 dedi. Eyüboğlu çok daha fazla...


dragos70

yarısından daha ucuz ,arada 30.000 tl fark var ,anabilim daha mantıklı gözüküyor .

arada 10-15 bin tl fark olsaydı eyüboğlunu tercih ederdim ama makas çok açık. sonuçta eyüboğlu da kuş kondurmuyor .bu paraları  2-3 yıl değil ,yıllarca ödeyeceğiz.kondisyonu ona göre ayarlamak lazım.
egitimbilgi

Evet fiyat olarak oldukça farklı. Bazı yerlerden aldığım duyumlar iki okulun da hemen hemen aynı eğitim kalitesini verdiği yönünde idi. Eyüboğlu ile ilgili olarak da özellikle bu sene öğretmenler de epey değişiklik yapıldığı ve velilerin pek de memnun kalmadığı yönünde oldu. Ortaokul olarak ingilizce fen ve matematik görüyorlar fakat öğretmenlerin ingilizce düzeyleri yetersiz denildi. Tüm bu duyumlar sonrası acaba bu ortamda da deneyimler var mı diye merak ettim.  Maalesef günümüzde şans da epey etkili olmaya başladı...

Tekrar teşekkürler geri bildirimler için . 
ada09

Merhaba, 

Çekmeköy Liv koleji ile Anabilim arasında kaldım. Tecrübe ve bilgileriniz rica etsem. 

Çok teşekkürler. 


MertB

Herkese Merhaba,

Pierlotti nin bu seneki anaokul fiyatı 6750 euro dur. Ve yarım gün :)

Anadolu yakasına taşınma ihtimalimiz ortaya çıktı.

Caddebostan a yakın okullar neler var acaba ?

Irmak ve Işık lisesini biliyorum sadece.MertB

Bu arada Familya Anaokulu var Balmumcuda bilen var mı?


eylulce

orangewind ben de Bahçeşehir dragos için @ayslums un dediklerine katılıyorum. Dil anlamında inanılmaz derecede yetersizler. günde 18 saat ingilizce görüp bu sonucu alınca tam bir hayal kırıklığı yaşadık diyebilirim.

Native öğretmenlerinin nereden geldikleri zaten hiç belli değil. Bir dönem çocuklara şiddet uygulayanlar bile çıktı içlerinden.  

Ayrıca eklemek istiyorum.. Bahçeşehir Dragos okulu ,yöneticisinin egoları ile yönetilen bir okuldur. Çocukların duygularını da hiç önemsemezler. Hatalarında bir anlık sinirle saçma bir ceza verebilirler.  Sorunsuz bile olsa çıkarlarına ters düşerse ya da mesela herhangi bir problemi dile getirirseniz, ama sizin kızınız da ama sizin oğlunuz da diye başlayan cümlelerden başka birşey duymazsınız. Örneğin 1. sınıfta çocuklar hiç izlememeleri gereken şeyleri youtube açık ellerine verilen ipad lerden izlediler ve bir çoğu durumdan olumsuz etkilendi. Fakat bu durumun böyle olmaması eğitim için ipad kullanılıyor ise youtube un kapalı ve erişilemez olması sınırlamaların olması gibi bir konuşma yaptığınızda , size ama o kendini korumayı öğrenmeli, ama o bunu bilmeli (7 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz.) vs. gibi saçma cevaplar aldığımız , benzer her türlü vahim durumda çocuğa ama o... ile başlayan cümleler ile  hatayı her koşulda çocuğa yüklemeyi lüteratürlerine koca koca harflerle yazmış okuldur kendisi.. 

Birazcık ilgili bir veli iseniz, bu tür (eften püften değil, çocuğun eğitimini ve psikolojisini ilgilendiren)  ciddi sorunları  bile dile getirseniz isterseniz B planınız olsun. Memnun değilseniz diyebilen, hak - hukuk, duygu dan yoksul.. Birçok arkadaşımız bu muamele ile de karşılaşmıştır. 

Sorun yaşarsanız ve dile getirirseniz tabi bunları yaşamanız muhtemel. Aksi takdirde servisten inen çocuğunuzu karşılıyorsanız sadece, yoğun bir iş temposu içinde okul ile fazla ilgilenemiyor iseniz farkında bile olmadan paranıza da çocuğunuza da yazık edersiniz.

Başka Bahçeşehirleri bilemem ama DRAGOS BAHÇEŞEHİR KOLEJİ tecrübe ile sabittir. 


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

başarı bursu 5

secular
Son: secular,

Sihirli bahçe montessori okulu hakkında 3

perazeynep 2Y
Son: cerodero,

Okul arayışı 0

İstanbul da okul sorunu 0