2018-2019 ilkokul araştırmaları hk.

verkhoyansk soruyor: 10

Herkese merhaba. 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için ilkokul araştırması yapıyorum. Daha önce burada çeşitli okullar hakkında yapılmış yorumları okudum. Yorumlar kişiden kişiye çok değişkenlik göstermekle beraber tarihi oldukça eski olan yorumlar var. Siz değerli üyelerin de özellikle karşılıklı görüşme yapılmış ve gezilmiş okullar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Başkalarından duyduğumuz bilgiler yerine bizzat tecrübe edinmiş üyelerden bilgi almak isterim.

Bu soruyu cevapla


792 Cevap


ayberke

İde okulundaki kadroyu nerdeyse hiç bir özel okulda bulamazsanız illlski bir iki okul vardır onlarda 50 bin bandındaki okullardır.Okan kolejindeki ögretmenlerde bildiğiniz Bahçesehir doğa anabilim okyanus vb özel okullardakı ögretmen kadrosu gibidir.İde nin ögretmen jadrosu calıştıkkarı eski okulksrında uzun yıllar çalışmışlar bu çok önemli bir göstergedir.Ama diğer okulksrda ögretmenlet sık yer değiştirir.Okan kolejinin sistemi kitapları kaynaklaŕı çok iyi olması gerekirki İdeyı tercih etmemeniz için

Okan kokejine gönderip bir kaç sene sonra aldığınız eğitimden memnun kalmama ihtimaliniz ıdeye göre daha yüksek.Ayrıca Ökan kolejinin başarı ile ilgilide suan icin önemli bir gösterge yok.5 bin tl haricinde ekstra bir maliyet sözkonusu değilse zaman sıkıntısıda yoksa serviste kaybedilen gibi bence riske girmeye gerek yok.


london

bir tık degıl 2 farklı okuldan bahsedıyoruz.ılkokul ortaokulu lıseyı gectıkde unıversıtede yuzde 50 burs verıyorlor gıbı utopık bır yaklaşımınıza şasırdım sankı galatasaray unv den bahsedıyor gıbısınız.okan unv kımki? o yuzde 50 burs degıl yuzde 75 de burs verıyor zaten herkese.kasıtlı ıkmale bıtrakıp her ders içinde yazın 1500 tl para öde dıyor.tabı o gunlere gelınce herkse kolaylıkla anlayacak.

ıkı cocu vardı durumları hıc ıyı degıldı sevındıler okandan yuzde 100 burs aldık dıye yaz baslayınca hadı dedıler her ders ıcın 1500 tl ıkmal parası odeyın ıkı cocukda okulu bıraktı.

gecmıs yazıları en bastan bugune tararsanız ayrımları zaten gorursunuz.

sev okullarının yanı uskudar amerıkanın uzun sure mudurlugunu yaptıgı bır hanımın ide nın ortaklarından bırı oldugunu bılmıyorsunuzdur belkı ama ben soylıyım.

okan da ortak sınav oluyor subeler dıyorsunuz zaten şubesı cok olan okulların tamamı öyle.doga gibi.çocugunuz kaçıncı sınıfa baslıyorsa 26 dendı bılemıyorum ama bol şans


tugi74

değerli bilgilerin için teşekkürler london.

Bir de özel lise tavsiyesi verebilir misiniz? büyük oğlum için gerekli olabilir.


aysegursoylu

Baştan sona tüm yazıları okudum bu okul meselesi nasılda yoruyor insanı. Keşke evimize en yakın devlet okuluna sormadan soruşturmadan gönül rahatlığı ile verebiliyor olsaydık. Öyle bir eğitim sistemimiz olsaydı ki bizleri okul okul gezmeye mecbur bırakmasaydı! Oğlum bu 2019-2020 döneminde 2. Sınıf olacak, 1. Sınıfı Tuzla Eğitmen Kolejinde okudu PYP sistemi uygulayan butik bir okul. 2. Sınıf İçin yeni bir okul arayışındayım henüz gitmedim fakat Ataşehir KALEV, Erenköy Çevre, Ataşehir Eyüboğlu listemde öncelikli. İDE’ye görüşme başvurusu yaptım çok güzel şeyler yazılmış merak ettim. Okula göre evimizide taşıyacağız, Erenköy taraflarını düşünüyoruz. Hepimiz çocuklarımız İçin en iyisini yapmaya çalışıyoruz dilerim doğru kararlar veririz. 


aysegursoylu

Farklı Model Okulları hakkında bilgisi  olan var mı? balmor

Merhaba,

Erenköy Koleji ile ilgili hiç bilgisi veya deneyimi olan var mı acaba? Duyduğum kadarıyla eski Anafen’i Erenköy Koleji yapmışlar. Bana tam tersi çok eski ve köklü bir okul izlenimi vermişti dışardan. İçine gimedim veya görüşmedim ama merak ediyorum açıkçası. Bilgisi olan varsa, paylaşırsanız sevinirim...


cancun

bu okul işlerinde elmayla elmayı kıyaslamak çok önemli. yani bir okanla tutup sev, ışık, enka, alev vs.gibi okulları kıyaslayan veliler oluyor. yani okul akademik kadro sistem vs tamamen farklı okanla bahçeşehir, doğa gibi okulları kıyaslanabilir bana göre. okana gönderip tamamen farklı bir okula kuş mu konduruyor diyen veliler var. farklı derken yukarıda saydığım sev, ışık, enka,alev vs gibi. okulların sistemlerini üniv sınavına dönük mi PYP mi, yurt dışına mı hazırlıyor, öğretmenler hangi okullardan mezun kaç senedir eğitimciler hangi okullarda çalışmışlar daha önce kaç senedir bu kurumdalar bunlara bakmak lazım. ama en önemlisi çocuğunuza uygun eğitim. sonra da ücret ve aynı segmentteki okulları değerlendirmek. ve ticari okulların sizin gözünüzü boyamalarına izin vermeyin. akademik kadroya bakın ve uygulanan sistemin sizin çocuğunuzun öğrenme şekline uygun olup olmadığını anlamaya çalışın. 


london

tugi74

tekrar merhaba

lise sormussunuz bu platforma max fıyat yazarsanız önerebılırım.

çünkü 20-80 arası farklı secenekler var :(london

Ayşe Gürsoylu hanım

Maalesef velilerimiz okullar arasındakı farkı hıc bılmıyorlar ben okuyunca hakıkaten üzülüyorum.nerdeyse üskudar amerikan ıle bahcesehir aynı kefede denilecek.Bahçeşehir anaokuluna kayederken üniversitemizde indırım var diyor hakıkaten alaymı ediyorlar diye düşünüyorum ama aa ne güzel burdan verdım ordan çıkar dıye velı gördum ben.kaliteler arası farkları öğrenmek bılmek için ne olur biraz okuyun.mesela Bilfen çok ıyı okul derken sahıbının 2 cocugu neden lıse olarak londrayı tercıh ettıler diye sorgulayın. komşumun ıkı cocugu yıllardıer mef de.ama cocuklar ıng konusamıyorlar fıyat dersen 60 bın tl insan velilerin bu denlı bılgısızlıgını gorunce uzuluyor ama dıyecek bır sey yok. :( 


asozlem

merhaba

ataşehir vatan okulları hakkında bilgisi olan var mı? 
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

başarı bursu 5

secular
Son: secular,

Sihirli bahçe montessori okulu hakkında 3

perazeynep 2Y
Son: cerodero,

Okul arayışı 0

İstanbul da okul sorunu 0