2018-2019 ilkokul araştırmaları hk.

verkhoyansk soruyor: 1

Herkese merhaba. 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi için ilkokul araştırması yapıyorum. Daha önce burada çeşitli okullar hakkında yapılmış yorumları okudum. Yorumlar kişiden kişiye çok değişkenlik göstermekle beraber tarihi oldukça eski olan yorumlar var. Siz değerli üyelerin de özellikle karşılıklı görüşme yapılmış ve gezilmiş okullar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Başkalarından duyduğumuz bilgiler yerine bizzat tecrübe edinmiş üyelerden bilgi almak isterim.

Bu soruyu cevapla


931 Cevap


nhlnhl

Öncelikle merhabalar, 

biz de bu sene  okul öncesi ve devamını gönderebileceğimiz bir kolej arayışındayız. çocuğum bu sene Geo Koleji Balmumcu şubesinde ve inanılmaz mutlu idi. Öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz çalışnalarımınz inanılmaz güleryüzlü ve sevecendiler. okul kalabalık değil tam bir aile ortamıydı. Fakat Balmumcu şubesi bu sene sonunda maalesef kapatıyor ye yeni bir arayış içine girmiş bulunmaktayız. sizlere gezip gördüğümüz okullarla ilgili bir fiyat  bilgisi vermek istedim.

Mef Balmumcu okul öncesi ;  62.000 TL yarım gün İngilizce- 72000 TL tam gün İngilizce eğitim

Tarhan koleji; çok ama çok tatlı ve bilgi sahibi bir okulöncesi ve ilkokul müdürü var. Çocuklar mutlu fakat İngilizce çok yetersiz geldi bana. Beyoğlunda küçücük bir bahçesi olan bir okul. 24000 TL gibi bir fiyat verdiler.

Yeniokul;  okulda çocuklar bahçede yerlere uzanmış, kitap okuyorlar bu fikir çok hoşuma gitti. Fakat okul eğitimi nasıldır o bir soru işareti kafamda. Olumsuz çok yorum okudum okul ile ilgili internette. Fiyatta35.000 civarında fiyatı.

İstek Atanur oğuz :sadece okulöncesi öğrencisi 180 kişi. Çok kalabalık. Yabancı dil haftalık 20 saat gibi dediler. Ama çok ticari bir yaklaşımla karşılaştığımız için eledik. Bahçesi güzel, sosyal aktiviteleri var fakat okul da yönetici de çok soğuk geldi bana. 32.000 TL gibi bir rakam verildi. + yemek

Bilfen ile telefonda görüştüm yanlış hatırlamıyorsam anaokulu için 55.000 TL gibi fiyat verdiler

And okulları; evet çok güzel, çocuklar mutlu, herkes mtlu ama bu çokcuk ilk okulu bitirdikten sonra başka bir okula gittiğinde psikolojisi bozulmayacak mı düşüncesi direk eledik okulu. 30.000 TL gibi bir fiyat verildi.

Doğa Bomonti; itü bünyesine geçtiği için bu sene tekrar gittik görüşmeye. Henüz fiyatlar belli değil, fakat  geçen seneki rahatsız edici davranış asla yok. Ama kafada hep bir soru işareti bu okulla ilgili kalıyor maalesef.

FMV ışık okulları; 46700 TL gibi bir ücret söylendi.  Bunun sadece okul öncesi değil ilk okul olarak da düşünmek gerektiği için ilk okul fiyatı direk 63000 TL gibi bir rakam söylendi. Arada uçuk bir rakam farkı var.  Anaokulundan ilkokula geçen öğrenciye ayrıcalık tanınmadığını açıklanan fiyat üzerinden kayıt yapılabilceğini söylediler.

İta okulları; açıkçası bu sene gidip görüşmedim, geçen sene görüşmüştüm. Doğru düzgün bahçesi olmayan küçücük sınıfları olan bir okul. Gecen seneki rakamı ışık ile kafakafayaydı neredeyse.

Evrim Lisesi : İtalyanca ağırlıklı eğitim veriyor. Sınıflar küçük ve kalabalık.

Cent koleji; kuş cıvıltılarının içinde bir okul. Okul öncesi binası farklı aile ortamı var okulda. Aslında sevimli güzel ve verilebilecek bir okul fakat çok uzak.

 

Evim bomontide ve Hala okul arayışımız devam ediyor ve kafamız inanılmaz karışık.  Fiyatlar alımış başını gidiyor. Ne yapacağız, nasıl yapacağız açıkçası bilemiyoruz.

 
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kavaklıdere koleji 0

Ataşehir okul ev 1

hayriyee 9Y7Y
Son: nihal58,

Ankara oya akın koleji 0

Ortaokul için kolej önerisi 2

havvaeren
Son: havvaeren,