Emzik sorunu...

asyanin_annesi soruyor: 4

Kizim 4 aylik ilk zamanlar emzik emiyordu sonradan birakti. Agzina kucuk diye buyuk aldik istemedi degisik uclu aldik onuda istemedi. Bu aydan snra emzige alisirmi? Hergun ugrasiyorum ama emzigi cigliyor. Emzige alistirmak icin ne yapmaliyim...?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


asyanin_annesi

Kullanmamalimiyim? Bilemedim. Cahil bir anne olmak istemiorum etraftakiler emzik ver alissin geceleri rahat uyur diyorlar. Benim kizimin gece sikintisi yok ama gumduz uyumuyo. Bu durumda bende gundelik islerimin hic birini yapamiyorum. Bencilce bir dsumcemi acaba?


sPetek

Benim kızımda hiç kabul etmedi ve zorlamadımda... zaten işimede gelmedi desem yalan olur çünkü bebeğini ileride bıraktırmak için çaba göstereceğin şeyi neden alıştırasınki?

Ayrıca bebeğe bir faydası bile yok... evet anne için belki bazı zaman iyi olacak.. o da belki...


sibelebrunur

sevgili arkadaşım benim kızım 20 aylık bende emzik emmesin diyenlerdenim emziğe alıştırma bence ama emzik emmeyen çocuklar başka şeyler emiyorlar benimki 3 parmağını birden emiyo başka bişeyler emmesinide engelle ben ilk zamnlar engellemedim amaaaaaaaaan temiz tutarım elini dedim ama şuan çok pişmanım büyüdükçe temiz tutamadım ellerini bence hiçbirşey emmesin hele ellerini kesinlikle emmesine izin verme derim...


BASKAR

kızım da ilk günden beri hiç alışamadı geceleri emzirerek uyutabiliyorum gündüzleri ise sallanarak uyuyabiliyor bunun için salıncak almak durumunda kaldık faydalı birşey değil ama emerek uyumak isteyen bebekleri rahatlatması açısından iyi, uyuduktan sonra çıkartılabilir tabiki ileride bıraktırmak da zor, bence zorlamayınCevaplamak için Üye ol