Yaş 39 ve ilk gebelik

dilekmor soruyor: 10

Merhaba aranıza yeni katıldım..39 yaşındayım evlenip çocuk yapmayı düşünüyorum ne dersiniz...;)zorlukları vs hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruum

Bu soruyu cevapla


43 Cevap


ponyy

 

   AMBİYOSENTEZ BENİM DE KAFAMI KURCALAYAN. DOKTORUMA  DİREKT AMBİYOSENTEZ YAPIN BEN İSTİYORUM DEDİM.  

 

DÜŞÜK RİSKİNİN ÇOK DAHA AZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ BEN.   200/1  MONGOL ÇOCUK RİSKİ.  ÇOK YÜKSEK BİR ORAN DEĞİL Mİ SİZCE DE. 37 YAŞDA BÖYLE


yie

ponny, bende risk 40/1 çıkmıştı, buna rağmen amniyosentez yaptırmadım, doktorum da bu kararım için beni destekledi..zaten ikili testi yaptırırken yaşım dolayısıyla risk çıkacağını biliyorduk..tabi tercih meselesi, ama bebeğin verileri normal olduğu için amniyosentez riskini göze alamadım..


batucum

TAMAMEN YAŞLA İLGLİ DEĞİL 2 Lİ TEST SONUCU. BENİM 43 YAŞIMDA OLASILIK 1/2000 ÇIKMIŞTI. YANİ İYİ ÖTESİYDİ. BEN PARANOYAK OLDUĞUM İÇİN 2 AY BOYUNCA SAĞLAM ÇOCUĞU KAYBEDEBİLİRİM DİYE UYUMAYIP BUNA RAĞMEN YAPTIRDIM. NEDEN DAHA ÇOK KORKTUĞUNUZLA DA İLGİLİ AMNİOSENTEZİ YAPTIRIP YAPTIRMAMAK.


batucum

dilekmor yok sen önce acilen hamile kal. merak etme evlilik kısmı çok kolay. arkadaşın istekliyse hemen gerçekleşir. hamileliği öteleme.


dilekmor

batucum...benim de 2.evliliğim olacağı için öteliyordum ama artık şansım kalmadı en kısa zamanda yapacağız...bu arada senin dr u incelemeye başladım prof.muş acıbademde Beylikdüzünde Aylin Tatlıadıma gitmeyi planlıyordum ama bilmiyorumdilekmor

yie'cim bende amniyosentezden yana değilim..senin doktorun kimdi öğrenebilirmiyim...çünkü çoğu doktor amniyosentez yapılsın dediğini duydumda..


ponyy

 

  TERCİH TABİİ.   BEN DOWNLU BİR ÇOCUK DOĞURMA RİSKİNİ GÖZE ALAMAM.  40/1  OLSA KAFAYI YERDİM.  İYİ ELLERDE AMBİYOSENTEZİN RİSKİ YOK DENECEK KADAR AZ. 

ÖMÜR BOYU DOWNLU BİR ÇOCUK FİKRİ BENİ DAHA KORKUTIYOR AÇIKCASI.

DOKTORUM DA BU KONUDA HASSAS OLDUĞUM İÇİN  YAPARIZ SİZN KARARINIZ DEDİ.


dilekmor

ben bu gibi durumlarda Allah'a tevekkül etmeyi tercih ediyorum..İnşallah sorunsuz geçer sürecin batucum

dilekmor amniosentezi genelde perinatologlar yani riskli hamilelik uzmanları yapıyor. rıza bey de bu konuda çok uzman ve iyi bir dr. hem de çok tokgözlü. böyle dr kalmadı. ilaveten gebelik takibimi de o yaptı. normalde amniosentez ve detaylı ultrason muayenesi yapıyor.


dilekmor

batucum..rıza bey nişantaşında muayenehanesinde çalışıyor heralde ...hastanede vs değil..bu hafta acıbadem sigortadam doğum için özel sağlık sigortası yaptıracaktımda o yüzden şimdiden detayları öğrenmek istiyorum dr hakkındaCevaplamak için Üye ol