nUk biberon kullanan var mı ?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


happypipek

Kızım doğduğundan beri nuk biberon kullanıyorum, cok memnunum. Camını falan bilmiyorum ancak hakikaten çok sağlam. Nuk un her ürünü öyle. Sağlıkla büyütün kuzunuzu:))


gizemfiliz

bizde epey süre nuk kullandık kaç kez düştü taş zemine kaç kez sektide kırılmadı hatırlamıyorum.gerçekten çok sağlam.tabı çok yüksekten düşünce kırıldı o ayrı:)nuk un damaklı bıberon emzıklerını kullanamadık sadece biz.ama öykü büyüyüp biberonu kendı tutmaya baslayınca pp biberona gecmek zorunda kaldık cunku nekadar engellesemde kendıne zarar vermeye baslamıstı.


DuruDyG

bende nukun 1 numaralı cam biberonunu kulanıyorum gece çayı vermek için gayet memnunum evdeki diğer biberonlara (avent, chicco) pek yüz vermiyor ama nuku seviyor :) ben silikon kullanıyorum bi de kauçuk ne aldıysam emzik biberon kesinlikle reddetti bazı bebeklerde tersine kauçuk seviyormuş aklında bulunsun


hamileveanne

merhaba, 

ben avent annesi müge. 

aslında biberonu ve emzigi bebek secer :) 
bazı bebekler siz ne yaparsanız yapın, bir markayı seçer ve onda ısrar ederler. 
durum boyle ise yapacak fazla bir sey olmuyor. 
yine de bebege secenek sunarken anne babanın dikkat edebilecegi bazı seyler var.
bunlardan bahsedebiliriz: 

cam dogal malzeme, burası tamam. ancak cam biberon kullanmanın da sakıncaları var: 
  • camda gozle gorulmeyen kucuk catlaklar olabilir. bunlar icinde bakteri birikterebileceginden sakınca olusturabilir. cam kullanacaksanız, öncelikle buna dikkat. 
  • bir de anne sutunde cama tutanan bazı maddeler var. dolayısı ile anne sutunden alınacak verimi azaltabiliyor cam biberonlar. 
  • kırılma riski. bebeğiniz buyucekse bu riski azımsamamakta fayda var. 

plastik sececekseniz PP veya PES biberonlar tercih edebilirsiniz. 
avent biberonlardan PP olanlar beyaz, PES olanlar ise bal sarısı renkte olanlardır. 
her ikisi de guvenli plastiklerdir. 

bir de bebeğinizin gelişimine göre bir boy ve emzik deliği seçmeniz gerekiyor. referans için buradaki gorsele bakabilirsiniz:http://www.hamileveanne.com/2012/02/08/biberonla-ilgili-her-sey-2/ ;

kaucuk mu silikon mu konusunda ise sunu soyleyebilirim: silikon sterilizasyona daha dayanıklı bir malzeme. hala sterilizasyon yapıyorsanız bu bilgi aklınızda olsun. 
avent biberonlarla ilgili daha fazla bilgi isterseniz: http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-biberonla-besleme/18458/cat/

umarım yardımcı olabilmişimdir.
cam veya plastik, işinize en yarayan biberonu bulmanız dileği ile. 

muge Cevaplamak için Üye ol