Boşanma

lilithh soruyor: 10

iyi akşamlar,


Bu soruyu cevapla


24 Cevap


Shiningmountain

İnanın verebilecek hiç bir tavsiyem yok ama okuyunca kayıtsız kalamadım ; yazmadan geçemedim. Hakkınızda hayırlı bir yeni başlangıç olmasını diliyorum.Size bol şans ve güç diliyorum.herşey iyi olacaktır inşallah , güçlü olun. Umarım anne- babanız yanınızda olur. 


beyaslale

Annenizle aranız iletisiminiz nasildir bilmiyorum..yada anneniz nasil biridir bilmiyorum..Ama esinizin boyle kafasina gore ben bosanma davasi actim bu da fotograflari tarzı cok rahatsiz edici..acarim filan degil acmis yani...ben kendi adima giderim tabiki ..yalnız siz de hukuki haklarinizdan vazgecmeyin..gecinmeniz icin maddi destek saglayacaktir herşeyi biliyor madem...dünya kendisi etrafinda dönmüyor...


lilithh

evet 


Desario

Nafaka falan konuşmadınız mı? Kreş imkanı olan bir iş bulabilseniz kafanız rahat olur aslında. Anneniz çalışmıyorsa çocuklara bakamaz mı gerçekten? Siz de ona maddi destek sağlamış olursunuz, kimse kimsenin başına kalmış olmaz. Ne diyeyim bilmiyorum, Allah kolaylık versin, ama bence çocuklar da sizde kalacaksa nafaka işini bir değerlendirin. Bir de, siz de razı olmuşken neden anlaşmalı değil çekişmeli açtı davayı? 


lilithh

mayazlali

Bence mutlaka avukat tutmalısınız, çalışmak için çocuk bakımına ihtiyacınız var, onun da çocukları, parasını vermek zorunda. Anneniz yapıcı bir insan değil gibi anlatıyorsunuz, babanızla aranizi düzeltmeye çalışsaniz? En azından büyük okula başlayana kadar destek bulsaniz sizin için çok daha kolay olur. Kolay gelsin.


emp

Öncelikle avukat tutmanızı öneriyorum. Maddi durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yerde Adliye'ye gidip ücretsiz avukat talebinde bulunabilirsiniz. Baroların Adli Yardım Büroları bu tür talepleri değerlendiriyor ve görevlendirme yapıyor. Size atanan avukat  haklarınızı size bildirecek ve sizi dava sonuna kadar ücret talep etmeden savunacaktır. Nafaka ve tazminat haklarınızın olduğunu hatırlatmak isterim. Süreler çok önemli, dilekçe ve delil listelerinin mahkemeye süresinde verilmesi gerekiyor. Kolaylıklar dilerim. 


lilithh

Hepinize teşekkür ederim..ilknur

Kesinlikle bir avuktat tutun. Hakime de bunları aynen anlatın. Whatsapp mesajı ile boşanma talep etmek nedir? Size sözlü verilen hiçbir vaade inanmayın. Herşey resmi belgeli olsun. Şu anda 2 küçük çocukla çalışmanız çok kolay değil. İki çocuğun bakım masrafı zaten bir maaşa denk gelecek eğer anneniz de yardımcı olmazsa.


nesejoy

Çok doğru bir adrese geldiniz. Burada çok farklı konularda bilgili ve vizyonlu çok sayıda kadın var ve en önemlisi de kadın dayanışması var. aniden ve çok çirkince başlatılan bir durumla karşı karşıyasınız. sudan çıkmış balık gibi hissetmeniz çok normal, ama kendiniz de demişsiniz biz kadınlar güçlüyüz diye. Anneniz yanınıza gelecekmiş, bu çok güzel. mümkünse bunu uzun vadeli yapmaya çalışın ve hemen bir iş bakın. 

anladığım kadarı ile eşinizin çocukların velayetini almak gibi bir derdi yok, bu durumda nafaka ve tazminat rahatlıkla alırsınız diye düşünüyorum. daha doğru yönlendirmeleri hukukçu arkadaşlarımız yapacaktır (aramızda bolca var merak etmeyin :))

zor bir süreç ama üstesinden geleceksiniz emin olun, her şey bizler için. evlatlarınız ve siz sağlıklı olduktan sonra toparlanırsınız.

sevgiler.Cevaplamak için Üye ol