bebeğimi dışarı çıkarmak istemiyorum ama :((((YARDIMMMMMM

ceydaaaa35 soruyor: 10

selam anneler bana yardım edin lütfen bebeğimin 2 gün önce kırkı çıktı malum havalar soğuk ve ortalıkta bir grip salgını var ama kayınvalidem ve kocam tutturdu " BEBEĞİN KIRKI ÇIKTI ARTIK DIŞARI ÇIKARALIM GEZDİRELİM" diye ben dışarı çıkarmak istemiyorum daha düzen tutturamadık ki zaten karnı doyuyor ve sürekli uyuyor bazen çok huysuzlanıyor kalabalığı sevmiyor nesine gezdircez rezil olduğumuzla kalıcaz yaaa lütfen akıl verin napıyım bu akşam çıkaralım diyorlar yoksa ben mi çok titizleniyorum ama hava çok soğuk :(((( yardımmmm edinnn

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


blackcrow

dışarı çıkmak size de bebeğe de iyi gelir, kırkı çıktı öyle olması gerekir diye değil.  yeterince sarıp sarmalarsanız birşey olmaz. nerdesiniz  bilmiyorum ama istanbul'da şu an hava soğuk ama çok güzel bir güneş var. yarından itibaren daha da soğuyacak havalar.


hulya_Oyku

Bebeğiniz hayırlı olsun öncelikle....Bence çok titizlenmeyin. Güzelce giydirip onun sğuktan etkilenmeyeceği kısa bir gezinti size de iyi gelir. Araban inip arabaya binecek...Ama uzun süreli  dışarıda kalmamanızı ve kalabalık bir ortama girmemenizi tavsiye ederim...


ceydaaaa35

teşekkürler cevaplarınız için kayserideyim gideceğimiz yer baya soğuk korkuyorum sadece


khan

İçiniz rahat etmeyecekse çıkmayın bence, ama çıkmanın iyi olduğunu da kendinize telkin edin. Benim oğlum 13 Şubat doğumlu, bu fotoğraf 22 Şubat günü İstanbul'da bir çay bahçesinde çekildi. Eşim 9. günden itibaren fırsat buldukça dışarı çıktı, eğer varsa lohusa depresyonuna da iyi gelir.


ceydaaaa35

çok teşekkürlerrr resmi görünce dahada mutlu oldum allah bağışlasın pek tatlıNuPe

geçenlerde bir alışveriş merkezinde anne bebek odasında bir bebek gördüm sordum annesine 10 günlükmüş...bence 10 dklığına çıkarın hava alması da gerekir sıkı giydirirseniz sorun olmaz hem oksijen alınca daha güzel uyuyorlar.


seda_melis

sanırım kayseri oldukça soğuk bir memleket ama bence havayı güzel bulduğunuz her an bebeğinizle birlikte dışarı çıkmaktan korkmayın. inanın ona da size de çok iyi gelecektir.

fakat ev gezmelerinden de bir o kadar kaçın derim. bebişler bu zamanlarda kalabalıktan, gürültüden hiç hoşlanmıyorlar, huzursuz oluyorlar. daha çok küçük olduğu için, enfeksiyon riski açısından fazla insanla temas etmemesi gerekir.


oyabes

biz ilk gezmemizi 5 gunlukken yaptik. doktorumuz cikarin, sokak ugultusuna alissin cocuk dedi. su anda da hergun cikariyoruz. endise etmeyin, Ruslar -20'de dahi parka goturup gezdiriyorlar bebeklerini.ekim_

Uygun giysi seçimi ile her hava koşulunda dışarı çıkarılabilir bebekler. Benim oğlum da kış bebeği;aralık ocak dahil açıkhava gezilerimizi hiç aksatmadık.Oğlum da inanılmaz rahatlıyor;puseti sevmemesine ve uykusuz bir bebek olmasına rağmen dışarı çıkar çıkmaz mışıl mışıl uyuyordu.Şiddetle öneririm.

Enfeksiyon açısından en büyük risk alışveriş merkezleri.Biz mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştık.

Ayrıca şu an bağışıklık sistemi sandığınızdan güçlü.SİZDEN GEÇEN ANTİKORLAR HENÜZ TÜKENMEDİ VE ENFEKSİYONLARLA BAŞA ÇIKABİLECEK DURUMDA.

Size de büyük moral olur açık hava gezmeleri.


Taita

bence de bebekten çok size iyi gelecek. ben ilk defa dışarı 55 günlükken çıktım. sanki dünya başıma yıkıldı. neden 2 ay boyunca kendimi eve kapattıysam. inanın lohusalık depresyonu diye bir şey var ve tüm kadınlar, kıyısından köşesinden yakalanıyorlar.
bence çocuğunuzu çok iyi giydirin, bu arada kendiniz de çok iyi giyinin ve kısa da olsa dışarı çıkın. hatta bunu sık sık tekrarlayın..Cevaplamak için Üye ol