GÖĞÜSTE SERTLİK

p_nar soruyor: 3

Hanımlar acil..

Bugün işyerinde sadece öğlen sağabildim göğsümü. O da çok verimli olamıyor tabii pompayla. 6:30 da emzirmiştim. 13:30da sağdım. 19:00 da emzirdim. sanırım çok aralıklı oldu diye (şimdiye kadar tam gün çalışmıyordum ve daha sık emziriyordum) sağ göğsümde akşamüstü ele gelen sert bi kitle oluştu. şimdi tekrar emzirebildiğim kadar emzirdim ama uyudu oğlum. sıcak uyguluyorum ve masaj yapıyorum. o kitlenin olduğu yerde aynı zamanda 2 kistim var. 
süt kanallarım tıkanmış mıdır? bu sertlik çözülür mü? umarım kötü bişey olmaz..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


fistikcik

Sıcak rahatlatır, ama en iyi bebeğin emmesi bu durumu çözer. Eğer uykusuna devam edebiliyorsa uykusunda emzirin biraz.


p_nar

çok şükür hanımlar... 


masajla çok yol katedememiştim ama hem sıcak su torbası koyup hem pompayla sağınca süt gelmeye başladı ve sertlik epey azaldı.. çok teşekkürler... gece de bebee emzirtmeye çalışacağım..


skisac

göğüslerini çok aralıklı boşaltıyorsun gibi geldi bana, sanırım sütünde bol sertlık olduğuna göre, ben iş yerinde 11:30-12:00 ve 16:30-17:00 gibi sağıyorum akşamda kendisi saldırmazsa saat 21:00 gibi emziriyorum. genelde 5 saat aralık bırakmaya çalışıyorum artık eskisi gibi sertleşme yok tabi, ama en azından iki ara öğünlük süt çıkıyor oğluma. Aslında çok yoğun bir iş temposuna sahibim bu aralıkları koşturmaca bir şekilde halen buluyorum :)
sıcak su ile masajı sütün gelmesini sağlar diye biliyorum, sertlikte zaten sütten dolayı değilmi :)
bu durumda sıcak değil ben soğuk su masajı rahatlatır diye biliyorum. ben sertken sıcak bu ile masaj yapınca iyice sızlardı sütü biran önce boşaltmak isterdim. tabi bunu sütün gelmesi için yapmışsan ayrı.
allahım sertleşecek kadar bol süt nasip etsin :))Cevaplamak için Üye ol