Uykum Var

n_enec soruyor: 9

Daha önce soruldumu bilmiyorum. sorulduysa başlığını bildirebilirsiniz. Hamileliğimin 6. haftasındayım ve çok uykum var çalışıyorum. İş yerinde nerdeyse ayakta uyuyacak kadar içim geçiyor. Hamilelikte çay ve kahvenin zararlı olduğunu biliyorum. uykumu açmak  için ne yapabilirim. yoksa yakında olduğum yerde uyumaya başlayacağım. :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

O uyku hali ilk aylarda olur. Çok sıkışırsan kafeinsiz kahve içebilirsin ama o da uykunu açar mı ki kafeinsiz??? Aaaa bir de elma uyku açarmış. ;)


n_enec

Cevap için teşekkürler. Elma denemek lazım zaten mide bulantılarımda var ekşi elma iyi gelebilir her ikisine de tavsiye için teşekkürler.


Yasemina

Kafeinsiz cay icebilirsin, twinings'in zencefilli ve meyvali kafeinsiz poset cayları var. Ben Levent'te bulmustum.

Ayrica hamileligimde kahve ictim cok olmasa da haftada 1 kez filtre kahve ve kola olayım vardı. Ama ilk aylarda bol icilen kahvenin bebegin dogum kilosunda dusukluge sebep olabilecegini de okumustum.


aytude

günlük iki fincan kahveye müsaade var bildiğim kadarıyla.Ulku

aksamlari erken yatabilirsin :)


EmineKartal

ben de isyerinde koltugumda uyukladigimi bilirim:) ilk aylar. ögle aralari en az yarim saat kestiriyordum yemekten sonra. eger etrafta sorun olmayacak biri varsa, gidip koltuga uzandigimi da bilirim:)
bir dönem kanamam olmustu, o zaman günde yarimsar saatten iki kez koltukta uzaniyordum patronlarin haberi olaraktan:)
özendirici bir isyeri tanimlamasi oldu degil mi?
aksamlari erken yatsam da yatmasam da gündüz en az iki kez ani uyku bastirmasi yasiyordum...
ama bir müddet sonra geciyor, tipki hic gecmeyecekmis gibi gelen mide bulantilarim gibi o da gecti gitti...


iptal_uye

benimde uykulu zamanlarda kolumu kaldırmaya bile halim olmazdı ama zor da olsa biraz dolaştıktan sonra açılırdı uykum. kıpırdamadıkça iyice bastırırdı, ne tatlı geliyodur şimdi o uyku halleri :))


NORTH_TAN


İmkanın varsa biraz açık havaya çıkmanı öneririm. Ortamı havalandırmak da olabilir.Hareket etmemek uykuyu daha da getiriyor.Yemek sonrası yakında yeşil bir alan varsa orada kısa bir yürüyüş hem sana hem bebişe iyi gelecektir.
Akşamalarıda  uyu uyuyabildiğin kadar:))


elfide

İlk aylarda sürekli uyku hali olması normal. Uyuyabildiğin sürece uyu ve dinlen çünkü son aylarda da uyku kaçması halleriyle karşılaşacaksın.


Cevaplamak için Üye ol