Bakıcı ücretleri ve yaptıkları işler

ekim_ soruyor: 10

Merhaba,

Sorum İstanbul'da yaşayan annelere..
Oğlum yarım gün kreşte;öğleden sonra 1-2 saat uykuda.Yani artık bakıcımızla geçirdiği saatler çok sınırlı.
Daha önce ;yani oğlum tam gün evdeyken bize başladığı için;yüzeyel temizlik( o da yetişebilirse;toz almak ve görünen yerleri temizlemek) ,yemek ve çocukla ilgilenmek olarak anlaşmıştık. Ancak neredeyse tüm gün boş ve aynı düzen devam ediyor.Oğlum çok çok sevdiği için değiştirmekten kaçınıyorum.
Ayda 1000 TL veriyorduk.Evi yürüme mesafesindeydi.Şimdi başka bir yere taşındı ve yol masrafı çıktı.Bunu da direk talep etti.Yani bize maliyeti 1150 olacak.Mayısda girdiği için de üzerine bir de zam alacak.Bana bu çok geliyor ve bizim olumlu yaklaşımlarımız ve oğlumun sevgisi sanki biraz sömürülüyor gibi geldi.
Sizlerde durum nedir?Ne  iş yapıyorlar ve ne kadar ücret veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ekim_

Yani anlamaya çalıştığım şu:piyasanın üzerinde değil mi bu fiyat?

 


elifin_annesi

bizim ablamiz sabah 8 aksam 6 ya kadar 23 aylik bebeyle yemek camasir yuzeysel temizllik yapiyor 800 tl veriyorum sizinki gercekten cok ulku konus bence


ekim_

Bana da öyle geliyor.


silky

Oglunuz artık yarım gun evde olmadıgı icin ev islerinin tumunu yapabilir bence. Yani ya ayni ucrete tum ev isleri, yada daha fazla ev isi yapmayacak ise daha az ucret olmalı.


ekim_

Aynı kanıdayım ama yerine birini bulmak ta o kadar zor oluyor ki ve ben eminim ki çok rahat iş buluyorlar.yani mahkum olan çalışan anneler.
ekim_

Piyasayı bilirsem ona göre gardımı alırım diye düşünüyorumyuksel_

bence bu çok çok yüksek bir rakam ülkü. yani, hem bütün işleri sen yapacaksın, yemek-ütü-toparlama, vesadece yarım gün için (hatta o bile değil) 1150+zam, çok çok yüksek. Peki Doruk okuldayken ve uykudayken ve sen iş yaparken bu arkadaş ne yapıyor acaba??

Bizim geçen sene gelen bakıcı, tüm gün geliyordu, rüyayı yarım gün kreşe götürüp getiriyordu, yemek yapıyordu, yüzeysel temizlik+toz alma+toparlama yapıyordu ve 850 alıyordu.

bir de, Doruk artık 3 yaşı da geçti, tam gün kreşi neden düşünmüyorsun? Ev işlerine-yemeğe yardım etmedikten sonra bütün gün otursun diye birisine 1150 tl vermek çok anlamsız geldi bana.


hulya_Oyku

Ülkü verdiğin ücret çok çok iyi ve bu ücret karşılığında sadece Doruk ile ilgileniyorsa ki Doruk artık büyüdü boş zamanı çoktur başka işler de yapmalı bence..

KOnuşabilir ve artı işler yapmasını isteyebilirsin sanki...ema

Bence bakıcılar yaşanan semte göre kendilerine fiyat belirliyor.Yaptıkları işler aynı olsada.benim fikrim 


AOA

Bence çok yüksek bir ücret veriyorsunuz yaptığı işi göz önüne alırsak. Eğer hem çocukla ilgilenip hem tğm ev işlerini yapacaksa bu ücretle devam edin ya da konuşun ücretini indirin. Çocuğu çok seviyor koparmak istemiyorum diyorsunuz ama emin ol sizden 100 TL fazla veren biri çıksın çocuk filan düşünmez anında gider o. Cevaplamak için Üye ol