Bakıcı ücretleri ve yaptıkları işler

ekim_ soruyor: 7

Merhaba,

Sorum İstanbul'da yaşayan annelere..
Oğlum yarım gün kreşte;öğleden sonra 1-2 saat uykuda.Yani artık bakıcımızla geçirdiği saatler çok sınırlı.
Daha önce ;yani oğlum tam gün evdeyken bize başladığı için;yüzeyel temizlik( o da yetişebilirse;toz almak ve görünen yerleri temizlemek) ,yemek ve çocukla ilgilenmek olarak anlaşmıştık. Ancak neredeyse tüm gün boş ve aynı düzen devam ediyor.Oğlum çok çok sevdiği için değiştirmekten kaçınıyorum.
Ayda 1000 TL veriyorduk.Evi yürüme mesafesindeydi.Şimdi başka bir yere taşındı ve yol masrafı çıktı.Bunu da direk talep etti.Yani bize maliyeti 1150 olacak.Mayısda girdiği için de üzerine bir de zam alacak.Bana bu çok geliyor ve bizim olumlu yaklaşımlarımız ve oğlumun sevgisi sanki biraz sömürülüyor gibi geldi.
Sizlerde durum nedir?Ne  iş yapıyorlar ve ne kadar ücret veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


zehra

Evet, emanın düşüncesi sanırım doğru. Semtlere göre bakıcılık ücretleri epey değişiyormuş, burada bir arkadaşımdan yeni öğrendim bende. 


elifin_annesi

nurana katılıyorum varsın evim pis dağınık olsun ama çocuğum mutlu olsun bu bana yeter


ekim_ekim_

Hülya, Mus, Cegeda şöyle yaptım;ılımlı bir geçiş yapmaya karar verdim.Yavaş yavaş isteklerimi arttıracağım.Ama bunu konuşup dikkat çekerek değil de ,gün gün bir iş isteyerek yapacağım. Karşı çıkar anlaşmamızda bu yoktu derse de fazla ücret talebi de yoktu diyeceğim.Bu noktadan sonra koparsa da yapacak bir şey yok.


ekim_

Nu-nu; Elifin -annesi , evet işte bu yüzden zaten ona karşı hep susuyorum.Neredeyse eleştiri bile yapamıyorum.Çünkü önemli olan çocuklarımızın mutluluğu.


ekim_

Hepinize katkılarınız için teşekkür ediyorum


ekim_

Ema ve Zehra kesinlikle doğru.bizim semte gelince hem bakıcı hem de temizlikçi fiyatları artıyor.


Aoa,söylediğini ne yazık ki 2 kez yaşadık:(( Hiç güvenmiyorum zaten ne yazık ki:((
Cevaplamak için Üye ol