Tecrübeli anneler imdaaattt..pütürlüye alıştıramıyorum:(((

Pasazdm soruyor: 5

Merhabalar.. Oğlum pütürlü gıdaları yemekte zorlanıyor.. Bütün bütün yutmaya çalışıyor.. Şimdiye kadar dr.yönlendirmesi yüzünden blendr kullandım.. İlk çocuğum olduğu için bende dr ne derse onu yaptım.. Geçen ay başka bir şehire taşındık.Dr.u değiştirdik.. Dr.un beni dövmediği kaldı:)) haklıydı:(( Şimdide alıştırmakta zorlanıyorum.. yemekleri asla pütürlü yemiyor.. Ağzını kilitliyor.. mecburen yemekleri yine blendrdan geçiriyorum..Zaten zayıf bir çocuk.. Sabahları bulamaç yiyor hala.. Omlet falan yapıyorum ama sonuç aynı.. Boğazına takılıp kusma ile son buluyor:( Eline petibör veriyorum alışşın diye.. Salatalık havuç elma muz ekmek veremiyorum ön üst 2 ve alt 2 dişleri olduğu için çok büyük koparıyor.. Ve sonrasında kızarmış ve morarmış bir çocuğu kurtarma telaşı:((( Petibörü bile büyük ısırınca hemen suyla yutmasını sağlıyorum:(( Sizce atıştırmalık neler verebilirim, nasıl alıştırabilirim pütürlüye.. Çokmu geç kaldık acaba:(((

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


Pasazdm

Sevgili MAR bu sabah dediğiniz gibi peynir ve yumurtayı minicik ekmek parçalarıyla azıcıkta olsa yedirebildim.. Paylaşımların için  teşekkür ederim.. 


Pasazdm

Ve Sevgili Fıstıkcık akşam dediğiniz gibi ekmeğini yoğurda batırdım. rahat yedi.. Makarna ve yoğurtta yaptım o biraz takılarak gitti.. Ama olacak galiba sizede teşekkür ederim.. Ve diğer anneler hepinizin tavsiyelerini çok çok dikkate alıyorum.. Süpersiniz:)))


fistikcik

Rica ederim, gelişmelere çok sevindim. Devamının geleceğine eminim.
İlk insanları hatırlayalım. Bırakın blendırları, çatalları bile yoktu yemekleri ezmek için. (Ancak parmaklarıyla ezebilirlerdi belki) Henüz yerleşik yaşama geçilmediği için tahıl da yoktu. Sadece topladıkları meyveler ve avlandıkları hayvanların etleri vardı. Bebekler de anne sütü ve bu besinlerle besleniyorlardı. Etleri önce ağızlarında sadece suyunu emerek, sonra kemirerek. Meyveleri de aynı şekilde ağızlarına götürüp önce emme hareketi yaparak, sonra dişlerini kaşırken yenebileceğini keşfedip diş etleriyle ezerek yiyerek.
Doğamıza uygun davranalım, derim ben :)


Pasazdm

Haklısınız:))


elfpnrckr

Bebekleri beslerken blender kullanılmamalı. Önce tel süzgeçten geçirmeli  sonra çatalla ezilmeli.  http://www.guncelanne.com/ek-gidaya-gecis/
Cevaplamak için Üye ol