kolik

baharss soruyor: 7

colic calm ya da colic ease kullanan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


fairygirl

gaz ilacı için ben nurse harveys kullanıyorum bitkisel kekik yağı sakkaroz ve dereotu yağından oluşuyor düzenli kullanırsan sorunun azalıyor ben çok memnunum eczanelerde var.bir arkadaş önermişti bu sitede.


handanT

allah yardımcın olsun benim oglumda kolikti 6 ay bitince geçti ne denesem çaresi olmadı ama kimyon bir nevi rahatlatıyordu ama senin bebegin daha çok küçük bnce şimdi hiçbir ilaç verme psikolojikman rahatlamaları çok önemki kucagında dans et sallanmak ii geliyor kolik bebeklere şarkılar söyle sen sakin olmalısın nöbet zamanlarında ve biraz daha büyüyünce şaçkurutma makina elektrik süpürgesi sesine rahatlıyorlar ve kolik cdleri var işe yarıyor


GulcanDeniz

Benim oğlum da kolikli bir bebekti. 4,5 aylık olana kadar sürdü:((
Nurse Harvey's
Sub Simplex
verdik.
Aslına bakarsan hiçbiri tam kesin çözüm sağlamıyor.

Zaman...
Bir süre sonra şıp diye bitecek. Bitecek olmasını bilmek biraz rahatlatsın seni.

Aras05 çok doğru demiş, en iyi ilacı kucakta dolaştırmak.

Sakin kalmaya çalışmak (ki çok zor biliyorum)

saç kurutma makinası ve elektrikli süpürge sesi, bir de otomobilde gezdirme iyi geliyor.

Buzuki Orhan'ın kolik cd'si var, bir miktar işe yarıyor. Ayyy, hatırlayınca fena oldum, aylarca müzik dinleyemediydim o kolik cd'si yüzünden :))

Masaj yapmak, bacak hareketleri vs yapabilirsin.

Ayağına sıcak su (çok sıcak değil tabii) torbası koyabilirsin. Bu arada karnına ve poposuna koymamak gerekiyor torbayı.

Of, geçecek. Bunu hep hatırla.


baharss

cok teşekkürler.., neyse ki neden sonra sakin olmanın gerçekten işe yaradığını farkettim ben de..bir de şunu farkettim, evde misafir gibi kalabalık varsa, herkes susturmak için şirinlik yapmaya çalıştıkça daha da rahatsız oluyor sanki, insanlar gidince hemen uykuya daldığı oldu birkaç kez..bir de davlumbazın son ayarında çalıştırınca hemen sakinleşiyor..diğer aletlere göre daha pratik bence...colic ease'i sipariş ettim, gelince işe yarar mı yazarım..(zinco, nurse harveys, papatya, ara ara veriyorum, hiçibiri, dramatik fayda sağlamıyor)


ekim_

sab simplex ve nurse harveys beraber kullanmıştık, çok ama çok gazlıydı.. ancak bu ikiliden fayda görmüştük.. nurse harveys'i düzensiz verdim.sab simplex daha masum, çünkü  barsaktan emilmiyor.

ancak gazlı bebekle kolikli bebek aynı şeyler değil. bunu da hemen söylemeliyim. ağlamaların belli bir ritmi var mı(yani belli saat ve sürelerde mi?) Bu ayrım çok önemli.

benim oğlum gazlıydı ve bunun bir sürü nedeni var,tüm gün ağladığı olurdu..9 ay ;belki de daha fazla sürdü;çünkü reflüsü vardı.

saf kolikse daha masum,ilaçsız bile çözümlersiniz:kucakta hafif hafif sallamak,sıkı olmayan kundak,sling, müzik, konuşmak, arabaya binmek, beyaz gürültü tedavi için önerilenler. ve en önemlisi de annenin sakin olması(en sinirlendiğim laftı.çocuğum feryat figan ağlarken ben sakin olmayı başaramadım, ama umarım sen başarırsın)

geçmiş olsun..


tunadem

Benim oğlum da çok gazlıydı. Gerçi 4. ayında besin alerjisi kaynaklı reflü teşhisi kondu, gazı ondanmış. Ama saç kurutma makinesi sesi, süpürge sesi ve Buzuki Orhan'ın CD'siyle sakinleşirdi de. Böyle huzursuz bebekler kalabalığı sevmiyor. Doğru tespit etmişsiniz. Bebeğinizle baş başa kalın daha güzel sakinleşir. Herkes yorgunum diye kucağımdan almaya çalışırdı daha da huzursuz olurdu oğlum. Ben bir de kucağımda dik uyuturdum. Bana yapışırdı kurbağa misali, kafasını da yana sarkıtırdı yavrum. Böyle bebekler böyle rezil pozisyonlarda :) uyumayı seviyorlar. Sabır ve selamet diliyorum size bol bol :)


amazonanne

Merhabalar...

Kolik bebeklerle ilgili bir kitap çıktı... "Bebeklerde Kolik Sorununa Çözüm". Güzeldünya Kitaplarından. Amerika'nın en çok satan kolik kitabı. Dr. Bryan Vartabedian yazmış. Bir çocuk gastroenteroloğu. Kolik diye bir hastalık yoktur, mutlaka bir sağlık sorunu vardır diyor.. Bu sorunun araştırılıp bulunmasında anne-babaya rehber olacak çok kapsamlı bir kitap. Bilginize :)) Ayrıntılı bilgiyi www.guzeldunya.com.tr sitesinde bulabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol