Kardeş geliyor, kreşe 5 yarım gün mü 3 tam gün mü

_serap_ soruyor: 10

 Eylülde yeni bebeğim geliyor.Eylülde aynı zamanda büyük oğlum 3 yaşını doldurup kreşe başlıycak.Ben normalde çalışıyorum.Ama bebişle beraber yaklaşık  1  sene evde oturmayı planlıyorum.

       Normalde kardeşimiz olmasaydı oğlumu  5 tam  gün kreşe vermeyi düşünüyordum.

       Ancak kardeş gelince oğlumda 'annem evde kardeşimle, beni de kreşe attılar' psikolojisi olması diye yarım zamanlı kreşe göndermeyi düşünüyorum.(Hem bebiş uyuduğu vakit belki oğlumla ilgilenecek vaktim olur,gerçi halim kalırsa yorgunluktan)

       sorum şu: sizce 5 yarım gün mü göndersem yoksa 3 tam gün mü??
                        Avantaj dezavantajlarını düşünemedim??
                        Tecrübeli iki çocuklu annelerden akıl alabilirim??

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Hamster

Tecrübeli de değilim iki çocuk annesi de değilim (şimdilik) ama çok canım çekti,çok cevap veresim var:)) 5 yarım gün mü yoksa 3 tam gün mü sorusuna cevabım yok ancak kararınız ne olursa olsun;bebeğiniz doğmadan oğlunuzun başlaması gerekiyor diye düşünüyorum.5 yarım günde olsa 3 tam günde olsa bebek doğduktan sonra başlarsa 'annem evde kardeşimle, beni de kreşe attılar' psikolojisine girecektir.En iyisi bebek doğmadan 3 yarım gün oyun grubu şeklinde başlamak olabilir.Böylece kardeşi doğar doğmaz hayatı değişmemiş olur.Hayırlı doğumlar diliyorum.


kpinar7

bence siz şimdiden 3 tam gün ile başlatın.
önce kreşe alışsın.
kardeş gelince 5 yarım güne geçip, hem oğlunuz hem bebişle bir düzen kurarsınız.
bi gün var bir gün yok durumu bebişle düzen kurmanızda sıkıntı olur gibi geldi.
kreşten gelir zaten gündüz uykusu olur bir rutinde gidersiniz inşallah:)


smmm06

haziran gibi 3 yarım gün başlatın eylülde 5 yarım güne geçersiniz


_serap_

Süpersiniz , cevaplar için çok teşekkür ederim. Oğlum bu sene eve yürüme mesafesinde bir kreşe haftanın 2 gunu 2 saat gitti. Önümüzdeki dönem servisle başka bi kreşe gitmesini planlıyoruz. Eylül de yeni kreş dönemi ile kardeş doğumu çakışıyor. Şimdi yakın olan kreş için 2 günü arttırayım diyorum seneye hazırlık için. Seneye 5 yarım gune karar verirsem bu seneden öyle devam ettiricem. 3 tam gune karar verirsem de şimdiden öyle devam ettiricem. Maksat kardeş gelmeden düzeni otursun. Cevapları dikkate alıcam.


nisa2010

bizde 4 ay önce kardeş sahibi olduk.pedagog a başlamamız çok uzun sürmedi.kreş kesinlikle kardeş olduktan sonra başlanmamalı diye tavsiye etti.onun için bir an önce başlatmanda fayda var sanıyorum.jasmin77

Pedagogumuzun önerisi 5 yarım gündü ilk vaşlarken çıcukta devamlılık fikrini saglamak için. Ayrıca imkanınız varsa kardeş doğmadan 1 ay önce başkatabillrsebiz yaz okulu vs tarzı doğumla beni dışladıkar fikrinden uzaklasır cocugunuz, şindiden hayırlı doğumlar.


mer_ve_

kritik bi yaş farkı var malesef aralarında bence hemen kreşe başlatın yarım gün ve hep böyle devam etsin kardeş gelince de aynen. 2 çocuklu arkadaşlarım büyük okulda okadar yorulunmuyor ilk yıl ama 2.de ayaklanınca daha zor gözlemledim.


cano

kesinlikle 5veya 3 gün kreşe göndermeyin .dışlanıldığını hissedecek ve olabilecek olan kıskançlık dahada artacak .aynıo bizde olduğu gibi.siz e enbüyük tavsiyem kardeşini ellemek istediğinde dokunmak istediğinde sakın tepki göstermeyin veya ısırmak gibi durumlar olursa biz fazlasıyla tepki verdik düzelmesi çok uzun bir zaman aldı.  ha kreşede gönderecekseniz şimdi gönderin muhakkak.Allah yardımcınız olsun_serap_

Çok sağolun. İnanin yazılan her tavsiyeyi dikkate alıcam. Ben de içinde olacağımız durumu kestiremiyorum. Görücez.Nurturia yı çok seviyorum. Acayip faydası oluyo annelere....


_serap_

Son durum 5 yarım gün gidiyor ve memnunum


Cevaplamak için Üye ol