Deniz ayakkabısı (almalı mı) ve mayo nerden alayım?

EmineKartal soruyor: 10

13 Haziran'da inşallah Kemer'e gidiyoruz çekirdek aile olarak:) ilk tatilimiz olacak:)
Deniz ayakkabısı önerdi bir arkadaşım. Ne düşünyorsunuz deniz ayakkabıları hakkında ve nerden almalı, beğenip tavsiye ettiğiniz bir şey var mı?
Ayrıca kızıma ilk mayosonu alacağım. Böyle küçücük bikini falan almak istemiyorum. Kollu, kısa kollu; vücudunu, özellikle omuzlarını örten bir şey istiyorum, krem süt sürsem de yavrucağızı yakmak istemiyorum. Şöyle bir şey gördüm internette, http://www.adaspor.com.tr/cocuk-mayo-F-520008-Bebek-Gunes-Mayo.html
bu veya benzeri bir şey kullanıp memnun olan veya başka önerisi olan var mı?
Ayrıca güneş kremi olarak nurturia'dan edindiğim değerlendirmeler sonucu: Mustela 30 sprey
Yanımıza bol kıyafet, şapka, güneş gözlüğü, banyo malzemeleri, ilaç (ateş düşürücü, vitamin), Huggies little swimmers, puset, plaj kovası-küreği alacağız.
Başka ekleyebileğiniz, önereceğiniz bir şey var mı?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


rana_defne

Ben henüz çocuklu tatil konusunda tecrübeli değilim, eminim süper annelerden bir sürü cevap gelecektir. Ama yine de kardeşi aşırı beyaz olan biri olarak nemlendirici bir losyon almanızı öneririm (bepanthol olabilir), ne kadar korunmaya çalışsak da su ve güneşin kötü etkilerinden sonra cildi besliyor. Bebekler üzerinde  bir olumsuz etkisi olduğunu sanmıyorum ama kesin bilgim yok, eczacınıza danışabilirsiniz.
Bebişi nerede yatıracaksınız, otelden bir beklentiniz varsa gitmeden önce görüşmek faydalı olabilir.
Sinek, böcek ısırıklarına karşı krem almak gerekebilir.
Suya nasıl girecek küçük hanım bilmiyorum ama üstü kapalı, ön tarafında oyuncakları olan süper simitler var bebişler için, ben şimdiden özeniyorum! :))
İyi tatiller! :))


Seda_

merhaba
ben oğluma geçen yaz 7 aylıkken deize giderken bezle kötü görünür diye küçük kırmızı bir şort mayo almıştım. geçen yaz bezle olurken bu sene denize giderkez bezsiz giydireceğim.

dünde yazın daha rahat giy çık modu olsun diye
http://www.e-bebek.com/ayakkabi_ve_patik/dawgs/dawgs_2010_yaz_baby_dawgs_bebek_ayakkabisi/DAW-38190

bundan aldım. hafif olsun istedim rahat yürüsün diye. bakalım kullanışlımı bilmiyorum kullnadıkça anlıcaz. sende bundan alabilirsin.


sevda

tchiboda geçen haftanın themasında buna benzer mayolar vardı , yurtdışında sık kullanılan bir mayo türü türkiyeye sanırım yeni yeni geldi. bende açıkcası alsam mı diye düşündüm ama çok kapalı geldi banada hilalın dediği gibi.


sevda

tchiboda geçen haftanın themasında buna benzer mayolar vardı , yurtdışında sık kullanılan bir mayo türü türkiyeye sanırım yeni yeni geldi. bende açıkcası alsam mı diye düşündüm ama çok kapalı geldi banada hilalın dediği gibi.


EmineKartal

Evet ya Tchibo'da varmış, ben kaçırmışım:( hay Allah. İnternette tükendi yazıyor ama belki mağazalarda bulabilir miyim bir bakmak lazım. Ben de bugün GAP'e baktım, orda da istediğime benzer bir ürün buldum (yalnız üstü istediğim gibi kısa kollu da, altı bikini altı formatında) 60 lira. Belki daha ucuzunu bulur muyum diye araştırma içindeyim. Ne de olsa malum çocuk dediğin büyüyor. Bu yaz en fazla birkaç hafta mayo kullanacak.
Gideceğimiz yerde plaj, yarı çakıl yarı kum gibi duruyor resimlerden anladığım kadarıyla. Beyza ilk kez denizle tanışacağı için (geçen yaz gitmişti ama pek bilinçli değildi o dönem) baştan önlem alalım da denizden, kumdan, çakıldan korkmasın diyorum. Çok mu abartıyorum ne?:)
Beyza'nın bir tane sandaleti var aslında ama kumda suda bozulur mu acaba diye de tereddüt ediyorum. Aynısı olmasa da bu tarz bir şey: http://www.e-bebek.com/ayakkabi_ve_patik/chicco/chicco_2010_yaz_footwear_giraffa_ayakkabi/CHI-1043465-400EmineKartal

Az önce aradım Tchibbo'yu aradım, inanamadım ama kalmış ve benim için ayırdılar:) http://www.tchibo.com.tr/pls/plantum/PL_ECOM.EC_INDEX?PSID=FFA699EAD95E4791A729B5C650489C333081413&PPAGE=132915&PTS=49520.828000000&EXT_RUN_PAR_1=10_21&EXT_RUN_PAR_2=263381&EXT_RUN_PAR_3=&EXT_RUN_PAR_4=&EXT_RUN_PAR_5=&EXT_RUN_PAR_6=&EXT_RUN_PAR_7=&EXT_RUN_PAR_8=&EXT_RUN_PAR_9=&EXT_RUN_PAR_10=&EXT_RUN_PAR_11=&EXT_RUN_PAR_12=&EXT_RUN_PAR_13=&EXT_RUN_PAR_14=&EXT_RUN_PAR_15=
çok teşekkür ederim sevda, sayende kızımın tam da istediğim gibi bir mayosu olacak:)


sevda

emineciğim işe yaradıyca ne mutlu güle güle kullansın. sende kendine mayo bikini bak bari çok ucuzdu fiyatlar :)


EmineKartal

Evet haklısın Hilal, en ucuzu neyse ordan almalı aslında, daha giyip giyemeyeceği bile belli değil. twigy'ye bakmakta fayda var.
teşekkürler Hilalsevda

bende twigy bakayım terlikler için orası aklıma gelmemişti. tek endişem bu terliklerin suyla temasında kaymaları.


ufukpan

benim kızım da 14 aylık. geçen ay tatildeyken crocs marka ayakkabı aldık. hep onları giydi. çok da rahat etti.


Cevaplamak için Üye ol