baş şekli

natilgan soruyor: 3

annem bizi yüzüstü yatırdığını bu nedenle de başımızın güzel olduğunu söylüyor. ben Eceyi yüzüstü yatıramıyorum, bunun için de kendimi suçlu hissediyorum. Ece genellikle omuzundan başına kadar olan kısmını yukarıda olmazsa reflü oluyor:( bu şekilde yatarsa kızımın baş şekli bozulur mu, başının şekli yatırmayamı bağlı,yoksa bu efsane mi bilen var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


opposition

4 aylık bir bebeğin yüzükoyun yatırılması pek güvenli olmayabilir zaten. Bence yastık desteği ile yan yatırmaya çalışın, kusarsa da tehlike olmaz bu şekilde. başları yumuşak olduğundan sürekli sırtüstü yatırmanın mutlaka biraz düzleştirici etkisi olsa da, genetik yapı da önemli bence, çünkü iki bebeğimi de hep yan yatırmaya çalışmama rağmen brinin kafası resmen top gibi yuvarlak, diğeri biraz daha uzunca :)


Yenidenanne

Üçgen destekler var, bebeğin çok hafif yan yatmasını sağlayan. Onunla yatırıp her seferinde yönünü değiştirebilirsiniz. Kendisi dönmeye başlayınca bu desteğe gerek kalmıyor.
Dediğiniz hurafe mi değil mi, bilmiyorum ama biz iki yavrumuza da böyle yaptık. Kafalar yuvarlak.
Reflüsü için de, yatağının altına birşey koyarak baş kısmını yükseltebilirsiniz, destekle de yan yatmasını sağlarsınız. Olmaz mı.


aysegizem

herkesin cevap dogru size yardimci olmus zaten :)

bir de, uyanik zamanlarda, ne kadar olabilirse yuzuste oynamak icin birakkin. boyle de kafa sekli guzel durur.

aslinda, bugunlerde biz her zaman bebislerimizi araba koltugunda ya saancak ya pusset icinde birakinca bas sekli bozuyoruz. o kadar ki inan et ABD ki doktorlar duz kafayi artik normal soyluyorlar!

Cok yazik!Cevaplamak için Üye ol