Kreşe hiç gitmese ?

sunkey soruyor: 10

Kızım henüz kreş için küçük ama ben zaman yaklaştıkça biraz çekinir oldum. Yatılı ablası ile beraber her gün yağmur -çamur demeden dışarı çıkıp  yürüyüş yapıp , güzel havalarda da  parkta sosyalleşiyorlar. Abladan pek bir şey öğrenemiyor, türkçe sorunu da var biraz ama bütün gün oynuyorlar. Ben madden hem kreş hem de yatılı bakıcıyı karşılayamayabilirim. Bu durumda da kızım 3 yaşında sabah 7'den  akşam 6'ya kadar  kreşte kalmak durumunda olacak , ki ben bunun çok yorucu olacağını düşünüyorum. 


Hiç kreşe gitmeden direk anaokuluna başlasa nasıl olur diye düşünmeye başladım.Bunu deneyen var mı? Ya da bir eğitimci tavsiyesi işime yarar.  

Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


fatos

Eğitimci değilim ama yeterince sosyalleşme imkanı varsa neden olmasın. Benim oğlumda 4 yaşında başladı kreşe. Başta zorlansakta şimdi severek gidiyor. Belki sizde o zaman gönderebilirsiniz.


sunkey

teşekkürler. ara sıra oyun grubuna gidiyorlar, tabi park çok daha eğlenceli onun için. Gelişimi için ne kadar doğru onu bilemedim. ama sanırım siz hiç sorun yaşamışsınız :)


fatos

Bizdede 4 yaşa kadar annem baktı. Kreş hikayelerimizide yazmıştım. 


Benim amacım zaten sosyalleşmesiydi. Yoksa birşey öğrenmesini planlamamıştım. O yüzden de sorun yok. Hatta böylesinin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.


sunkey

teşekkürler :)


Emine_ArasJan

benim bakıcılar iyi çıksaydı göndermezdim kreşe, 4 bakıcı değişikliğinden sonra mecburen gönderiyorum yoksa anaokulundan öncesi kreş gerekmezdenizsema

 Ben de eğitimci bir anne olarak kızımı anasınıfı yaşına kadar (60.ayına tam tekabül ediyor) göndermeyeceğim. Eğer mecburiyetiniz doğmazsa, kızınıza yeterince sosyal ortam ve arkadaş sağlayabiliyorsanız bence de gerek yok. Hatta daha farklı grup ortamlarına sokarak (yaratıcı drama, yüzme v.s. gibi kurslar) kreşte alacağınızdan daha iyi bir sonuç bile alabilirsiniz.


hamdusena

nerde okuduğumu hatırlamıyorum ama bir çoçuğun 3,5 yaşında önce sosyalleşme gibi bir durumun olmadığını o yaşa kadar çoçuğun daha çok anneyi aradığını okumuştum bence memnunsan bakıcıdan böyle devam et 

abla kendi dilini de öğretse sizde türkçeyi fena olmaz gibi geldi bana


sunkey

Teşekkürler hepinize:) bakıcımız çok tatlı bir abla, türkçe biliyor türk cumhuriyetinden geldiği için, sadece biraz daha zamana ihtiyacı var iyice öğrenmek için. Ara sıra oyun grubuna gidiyorlar, kızımın yaşıtı komşu arkadaşları var onlara gidiyorlar. Ben de kreşte büyüdüm, belki de ondan zorunluluk gibi geliyor. Ama dediğim gibi bu konforu kreşte bulamaz biliyorum.caglal

bence kreş sadece sosyaleşmek için değil çocuk her ortamda sosyalleşebilir tabikide hangimiz bütün gün yalnız eve kapanıyoruzki çocuklarımızla hergün dışarlardauız ve sosyalleşiyoruz bunada imkan yaratıyoruz. ben kreşe gitmedim eşimde gitmemiş, ne gerek var diyede düşündüğüm oluyor sonuçta hem maddi hemde zaten okula uzun süre gidecek sıkılır sabahtan akşama dek kreşi çok mantıksız buluyorum haklızınız çok yorucu canı istemez zorlanmaz evde kalmak ister 5 gün işe gider gibi 3 yaşında bir çocuk zorlanmamalı bana kalırsa hatta okulsuz eğitim diye bişeyde var kreşede ilokulada yollamıyolar çokta aktif ve sosyal insanlar okuyorlar yani okulda asosyal olanlarda var haklısınız hem bakıcı hem kreş mümkün değil kreşe yollasanız hastalanınca ne yapacaksınız anladığım kadarı ile çalışıyorsunuz bence yollamamak mantıklı ama kararda sizde


londonuk

anaokulu 3 yada 3.5 yaş ıyı bır başlangıç daha oncesı gereksız


Cevaplamak için Üye ol