dis çikarma

oezlem soruyor: 4

Merhaba, oglum 4 aylik ve sanirim dis çikarma basliyor, sürekli salya akitiyor ve iki elini de agzina götürüp heyecanla kemiriyor. 2 haftadir ayni kiloda hatta 100 gr kaybetti. Istahsiz denilemez ama daha az yiyor ve huysuz oluyor bazen. Acaba bu dis çikarmayami bagli? Bir de her yeni dis çiktiginda ayni problemler yasanacakmi yoksa sadece ilk distemi böyle olur? Simdiden tesekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gokalpileseyrialem

Merhaba oezlem benzer dönemde belirti vermeye başlamış bebeklerimiz yalnız biz hiç salya durumunu yaşamamıştık.Şunu söyleyebilirim ki ilk incinizin gelişi heran olabileceği gibi birkaç ayı da bulabilir.
Hamilelik annelik ve bebek bakıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Diş çıkartma belirtilerini ve her diş çıkartma sürecinde neler yaşandığını yazmıştım.Ayrıca incilerin temiliğide çok önemli sonraki dönemler için diş temizliği yazıma da bir göz atmanı tavsiye ederim sevgiler...
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/05/bebeklerde-dis-ckartma-belirtileri.html


http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/06/bebeklerin-dis-temizligi.html


oezlem

Merhaba, cevabiniz için çok tesekkür ederim. bloglariniza göz attim, daha genis bir zamanda tümünü okumayi düsünüyorum, gerçekten de yararli bilgiler var, çok emek vermissiniz. Tekrar tesekkürler.


azraesra

merhaba
bu belirtiler tamamiyle diş çıkarma ile alakalı olmayabiliyo..kızım azra da 4.ayından beri aynı şikayetler vardı ama 7.aydan sonra diş çıkardı,tipik bebek sıkıntıları hee şu sebepten demek zor ama neticede geçici bi süreç .azranın alttan iki dişi çıktı ama hala sıkıntıları var eli hep ağzında ,iştahsız ve yüzü gözü hep kaşınıyo.yapacak bişi yok  dişler tamamlanıncaya kadar beklicez ve sabredicez..zor bi süreç ama gerçekten ,belki sizinki erken çıkarır


ulviyye

oglum ilk disini ust damaktan cikardi bazilari cocugun disinin alt damaktan cikarmasi gerektigini soyluyor.sizce bu normal degilmi?
Cevaplamak için Üye ol