yeşil renkli kaka

salome soruyor: 10

ikizlerim 2 haftadır 3-4 günde 1 çamur gibi yeşil renkli kaka yapmaya başladı.doktora sordum miktarında artış olmadıkça problem yok dedi.ama daha önce sarı renkli kaka yapan bebekler neden yeşil kaka yapar? hem mama hem de anne sütü alıyorlar..gerçi son zamanlarda mama miktarımız arttı..bundan olur mu?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


adilcan

yediği ek gıda ile ve annenin yediği şeylerle alakalı olur dedi doktorumuz sümüksü ve anlı ishal olmadıkça endişelenmeyin :)


adilcan

sümüksü ve kanlı .... yanlış yazmışım


ozlemdevrim

Benim de oğlumun ara ara yeşil kakası oluyor, bazen sarı yeşil karışık..Bir sonraki kakası tekrar sarı oluyor vs. Oğlum sadece anne sütü alıyor, genel durumu da iyi olduğu için pek endişelenmedim ben ama yarın doktoruna sormayı planlıyorum...


iptal_uye

gayet normal bir durummuş. bağırsakların çalışma şekli değişmeye başlıyormuş, özetle minikler büyüyor :)) tabi bu arada annelerin üşüyo mu bu çocuk, sen kendine dikkat etmiyomusun, emen bebeğin var tarzı yorumlarına da hazırlıklı olun ;)


ekim_

salome;sadece kaka renginde mi değişiklik var; başka bir şikayetiniz yok mu? besin allerjilerinde (özellikle inek sütü) kaka rengi değişebiliyor..bence biraz daha gözlemle;ama devam ederse kaka tahlili yapmakta fayda var bence..  geçmiş olsunselencem

4.5 ay yesil kaka yapti benimki de. sariyi 2-3 kez gorduk. bu ay mamayi degistirdik, gaz sorunu da oldukca azaldi ve kaka da artik sari. kanli ve sumuksu olmadikca korkmayin. mamalarin buyuk etkisi var.


salome

gaz demeyin bana:)
onun dışında ek şikayet yok..hangi mamayı kulllanıyorsun selencat?


selencem

1-4 ay arasi conformil kullandim, sonuc: yesil kaka. Simdi aptamil 2'ye gectik ve kaka sarardi :)mugmela

Benim bebeklerimden biri preaptamilden conformile gectigimiz anda yesil kaka yapmaya basladi. Conformili hemen biraktik panikleyip, SMA gold'a gectik, sonuc bebek birbucuk aydir yesil kaka yapiyor:)ama bunun benim sutumden kaynaklandigini anladim, cunku emmeyen bebegim de emmeye baslayinca yesil kaka yapmaya basladi...simdi ikisi de yosun gibi kaka yapiyorlar...kina kivaminda.

Doktorlar kaka rengini cok onemsemiyor, sumuksu ve kanli olmadigi surece. Conformil icen diger bebegim sari yapiyordu, emmeye baslayinca yeserdi.

Kakalarinda sari kaka parcalari gorunce altin bulmus gibi oluyorum nedense? :)


salome

:))
her şeyi çok mu dert ediniyorum kendime ne..:) önce kabızlar diye dert ediyordum..şimdi yeşil kaka yapıyorlar diye..neyse ..düzelirim inşallah..:)
aman sağlıklı olsunlar da..ister sarı ister yeşil..Cevaplamak için Üye ol