Banyo ve ciplaklik korkusu

sunkey soruyor: 2

Kizim henuz cok kucuk ama dogdugundan beri soyunmaya ve banyoya tahammulu yok. Her banyo ve tulum degistirme krize donusuyor.bu aksam acaba yanliz mi hissediyor diye babasinin kucaginda yikandi kuvet yerine ama sonuc ayni oldu, katilircasina agladi. Sanirim ciplaklik savunmasiz hissettiriyor ama ben henuz cozumunu bulamadim.yeni doganda ayni sorunu yasayan ve cozmus olan var midir bir ihtimal :)

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


sunkey

Hepinize tesekkurler, sonunda banyo problemini cozduk.sorun filedeymis.babasi ya da ben tutarak filesiz kuvette yikiyoruz artik su yuzunden aglamiyor ama ciplaklik hala buyuk problem ,giydirmek icin yatirdigim anda morarana kadar agliyor, ne krem surduyor rahat ne sacini taratiyor .


CokBilmis

Havluya sardığınız zaman da mı kendisini çıplak hissediyor? Havluyla kundak yaparsanız, tahminim o ki, kendisini çıplak sanmaz ve ağlamaz.

O sırada siz saçını tararsınız. Önce havlunun altından bacaklarını açar kremlersiniz. SOnra altını giydirip, yavaş yavaş önce bir kolunu, sonra diğer kolunu kremleyip, havluyu da yavaş yavaş açarsınız.

Ayrıca hiçbir bebek çıplak kalmaktan hoşlanmaz. Alışkanlık kazandırmak önemli.
Cevaplamak için Üye ol